سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | یکشنبه 21 مرداد 1397 در ساعت 22 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بهداشت نیوز نوشت: بعضی از کودکان رفتار هایی از خود نشان می دهند که گاهی نگران کننده است. مثلا مدام هر وسیله ای که می بینند می خورند و در دهان خود قرار می دهند و یا اسباب بازی ها و عروسک هایشان را در دهان خود می گذارند و می خورند. چگونه رفتار کنیم که کودک اسباب بازی ها و وسایل مختلف را نخورد؟

نظریه های مختلفی درباره این موضوع وجود دارد اما پیاژه می گوید کودک تا سن  2 سالگی در مرحله حرکتی و حسی می باشد. و همه وسایل و اسباب بازی های اطرافش را از طریق حس کردن می شناسد و کشف می کند. و اصولا کودک در 4 سال اول زندگی خود بیشتر از حس چشایی، بینایی و لامسه استفاده می کند. در این سن کودک بیشتر تمایل دارد هر چیزی را که می بیند اول لمس کند و بعد بچشد به همین خاطر است که تا غافل می شوید او اسباب بازی اش را در دهان خود می گذارد.

اخبار اسباب بازی

کودک وسایل را بخصوص اسباب بازی هایش را خوراکی می بیند و به همین خاطر آن ها را می چشد. در این سن کودک در حال انجام آزمون و خطا است. او اسباب بازی خود را می خورد و از شما رفتار ها و بازخورد هایی می بیند که به مرور زمان و با بالا رفتن سنش متوجه اشتباهاتش می شود که خوردن برخی اجسام و اسباب بازی هایش خطراتی دارد. که بعد از این مرحله از حس بویایی خود کمک می گیرد و قطعا تشخیص بهتری هم خواهد داشت. این را هم باید اضافه کرد که برخی از کودکان بخاطر کمبود بعضی از ویتامین ها به خوردن مواد غیر خوراکی رو می آورند. به عنوان مثال کودکانی که دستمال کاغذی یا کاغذ (که از چوب به دست می آیند) می خورند بخاطر فقر الکل در بدنشان است و یا کودکانی که خاک می خورند حتما با کمبود ید مواجه هستند که تا حدی طبیعی است و با خوردن مواد غذایی خاص یا قرص های مکمل قابل درمان است. به این بیماری پیکا می گویند. درواقع پیکا نام یک پرده است که همه چیز می خورد به همین خاطر اسم این پرنده را روی این بیماری گذاشته اند. کودکان مبتلا به پیکا به راحتی قابل درمان هستند و اصلا جای نگرانی نیست.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()