سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | شنبه 27 مرداد 1397 در ساعت 18 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

جذاب ترین کار برای کودک بازی کردن است و کودک بیشتر از هر فعالیت دیگری بازی می کند. به عبارتی دیگر کودک هیچوقت از بازی کردن با اسباب بازی هایش خسته نخواهد شد و ساعت ها ادامه می دهد. اما پدر و مادران فکر می کنند فرزندشان را فقط به انواع کلاس های آموزشی بفرستند و وقت کودک را اینگونه پر کنند به پیشرفت فرزندشان کمک کرده اند.

بالا بردن سطح هوش کودک با استفاده از مناسب ترین اسباب بازی

ایران آنلاین به نقل از خانم سولماز صابر (کارشناس حوزه کودک و نوجوان) با توجه به اهمیت بازی و اسباب بازی نوشت: هدفمند ترین فعالیت جسمی و ذهنی برای کودک بازی است و بازی با اسباب بازی یا بازی در جمع برای کودک لذت بخش می باشد و این فعالیت برای او احساس خوبی دارد. بازی های گروهی، اجتماعی بودن را به کودک آموزش می دهد و احساساتش را تقویت می کند. سولماز صابر تاکید کرد کودک هیچگاه رفتارش را سانسور نمی کند، آن ها هر احساسی که به اسباب بازی های خود در حین بازی دارند واقعی است، این خود یک فرصت است، شما می توانید در حین بازی کودک با اسباب بازی هایش متوجه نقاط قوت یا ضعف فرزندتان شوید تا نسبت به تقویت توانمندی های کودکتان یا رفع ضعف هایش اقدام نمایید. به گفته سولماز صابر، اسباب بازی افکار کودک را می پروراند و اسباب بازی مناسب نقش مهمی در خلاقیت های کودک دارد. زیرا کودک همواره اسباب بازی خود را یک موجود زنده می داند. همانطور که گفته شد اسباب بازی ها مهارت های حرکتی و ذهنی کودک را تقویت کرده و قدرت تمرکز کودک را افزایش می دهد. و یکی از تاثیرات خوب اسباب بازی این است که کودک را برای سن بزرگسالی آماده می کند. پسربچه ای که به تقلید از پدر ماشین اسباب بازی خود را استارت می زند تا به محل کار برود یا دختری که برای عروسک خود مادر می شود و اسباب بازی هایش را با سلیقه سر جای خود می گذارد کاری فراتر از یک بازی را انجام می دهد. کودکان در واقع با اسباب بازی احساسات خود را پرورش می دهند.

بالا بردن سطح هوش کودک با استفاده از مناسب ترین اسباب بازی

دبیر کار گروه اجتماعی یکی از افراد نمایشگاه دنیای اسباب بازی با توجه به موضوع انتخاب اسباب بازی های مناسب تاکید کرد: اسباب بازی فقط وسیله ای برای گذران وقت کودک نیست و حتما باید در انتخاب اسباب بازی نسبت به شخصیت کودک و فرهنگ جامعه دقت کرد تا متناسب با شرایط کودک اسباب بازی تهیه شود. گاهی دیده می شود پدر و مادر کودک هنگام خرید اسباب بازی بیشتر به شکل ظاهری و رنگ اسباب بازی دقت می کنند، طبق آمار گرفته شده فقط 20 درصد پدر و مادرها در خرید اسباب بازی به تاثیرات مهم آن از جمله تاثیرات تربیتی دقت می کنند. وی افزود: در خرید اسباب بازی از تمام ابعاد به وسیله بازی کودک نگاه کنید، اسباب بازی فقط وسیله ای برای شاد کردن کودک نیست بلکه اسباب بازی ابزار تربیتی و تقویتی برای کودک به شمار می آید و با توجه به سن، شخصیت و نیاز کودک اسباب بازی را خریداری کنید. به عنوان مثال بهترین وسیله بازی برای کودکان پنج تا هفت سال اسباب بازی فکری و آموزشی است. این اسباب بازی ها در این سنین به بالا رفتن سطح ضریب هوشی کودک کمک زیادی می کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید اسباب بازی باید به آن توجه کرد ضریب امنیتی می باشد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()