سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 20 اسفند 1398 در ساعت 18 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمیز کردن اسباب بازی ها و لوازم بازی کودک نیز از مهم ترین کار هایی است که هر چند وقت یک بار و به خصوص هنگام خانه تکانی های پیش از نوروز باید انجام داد. هرچه وسایل بازی فرزندمان تمیزتر باشد بهتر است زیرا بعضی از آلودگی ها برای کودک مضر هستند و ممکن است سلامتی کودک به خطر بیفتد. همانطور که می دانید کودک در طی روز بیشترین زمان را با عروسک ها و اسباب بازی هایش میگذراند پس در نتیجه تمیز بودن ابزار های بازی بسیار مهم است و باید به شکل مداوم این کار را انجام داد. اکنون در این مقاله در مورد تمیز کردن برخی از لوازم بازی خاص که شرایط شستشوی آن ها کمی سخت تر است می خوانیم.

برای شستشو و تمیز کردن وسایل بازی که می توان آن ها را با ماشین لباسشویی شست و مانعی برای شستشوی آن ها وجود ندارد جای نگرانی نیست اما برخی از عروسک ها با اینکه پارچه ای هستند اما در شستشوی آن ها باید کمی دقت کرد چراکه جنس بعضی از پارچه هایی که در ساخت وسایل بازی کودک و عروسک ها به کار می رود بسیار لطیف است و باید با ظرافت آن ها را شست. برای شستن این مدل اسباب بازی ها آب و صابون کافی است، با آب و کمی صابون معمولی وسیله بازی فرزندتان را با دقت شستشو دهید و پس از تمیز کاری و شستشو خیلی سریع نسبت به خشک کردن آن اقدام کنید. به همان اندازه که شستن یک اسباب بازی مهم است خشک کردن نیز اهمیت دارد، همانطور که می دانید باکتری ها در محیط مرطوب رشد می کنند و تکثیر می شوند پس در نتیجه وسیله بازی فرزندتان را به سرعت خشک کنید تا باکتری ها فرصت به وجود آمد و رشد کردن را نداشته باشند. استفاده از محلول های ضد عفونی کننده نیز برای از بین بردن کثیفی های موجود بر روی سطح اسباب بازی ها گزینه مناسبی هستند. محلول های بهداشتی قادر به از بین بردن بیشتر ویروس ها و میکروب ها هستند، با این محلول ها وسیله بازی فرزندتان را پاکسازی کنید و تمام میکروب هایی که مخل سلامتی هستند را از بین ببرید. البته فراموش نکنید که این محلول ها فقط ویروس ها و میکروب ها را از بین میبرند و برای از بین بردن چربی ها و چرک ها باید از همان آب و صابون استفاده کنید.

چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم

به یاد داشته باشید که اگر از محلول های پاک کننده قوی که سفید کننده هستند استفاده می کنید باید آن را رقیق کرده و سپس عروسک یا اسباب بازی را بشویید. کلرین ماده است که در این محلول ها وجود دارد و برای گند زدایی وسایل بازی می توانید از آن ها استفاده کنید زیرا این ماده به سرعت تبخیر می شود. تعداد و ابعاد وسایل بازی مهم هستند اما تقریبا یک چهارم فنجان از ماده سفید کننده را در چهار لیتر آب گرم بریزید می توانید تعداد زیاد یا شاید تمام وسایل بازی کودک را بشویید. تا می توانید اثر پاک کننده ها را از روی سطح اسباب بازی فرزندتان با آبکشی فراوان از بین ببرید و نگذارید که این مواد روی سطح وسایل کودک باقی بمانند.

برای شستشو دادن اسباب بازی های پلاستیکی که ابعاد کوچکی دارند یک راه ساده وجود دارد که آن هم ماشین ظرفشویی است. اگر وسیله بازی فرزندتان باتری خور نیست می توانید از خودرو ظرفشویی هم استفاده کنید. ماشین ظرفشویی به دلیل اینکه با آب گرم شستشو می دهد و مواد شوینده قدرتمندی دارد گزینه خوبی برای شستشوی ابزار بازی کودک است. اکشن فیگور ها، ماشین های فلزی و ماکت ها، عروسک هایی که امکان جدا کردن لباس را دارند و به طور کل لوازم پلاستیکی و فلزی که باتری خور نیستند را می تواند با قرار دادن در طبقات ماشین ظرفشویی شستشو دهید تا کاملا تمیز شوند. اما اگر تمایل دارید وسایل کودک را با دست شستشو دهید باید دقت کنید تا لکه های چربی و لکه های چرک شده و تمام قسمت ها و شیار ها را بشویید تا جایی کثیف نماند. اگر از مواد شستشو دهنده کلرین دار برای تمیز کردن اسباب بازی ها استفاده کردید در فضای باز آن ها را خشک کنید تا مواد شیمیایی از سطح وسیله بازی بخار شود. روش شستشو با دست مناسب وسایل بازی باتری دار است چراکه اگر شما با دقت بشویید و مراقب نفوذ نکردن آب به قسمت های حساس باشید هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. برای اسباب بازی هایی که پلاستیکی و باتری خور هستند هم می توانید با آغشته کردن دستمال به مواد شوینده و کشیدن روی سطح مورد نظر و سپس با دستمال خیس پاک کردن عملیات تمیز کاری را انجام دهید. اگر وسیله بازی کودک شما بزرگ است و سطح فلزی یا پلاستیکی دارد خیالتان از شستشو راحت باشد چرا که بر خلاف تصور شستشوی آن ها راحت تر از خورده ریز ها است. عروسک ها و اسباب بازی های پارچه ای را نیز می توانید در ماشین لباسشویی بیندازید تنها سختی شما هنگام شستشو فقط بابت باتری دار ها و برقی ها است. نکته مهم این است که وسایل بازی کودک را تقریبا هر ماه بشویید اما وسواس زیاد هم به خرج ندهید، اگر فرزند شما هنگام غذا خورد با اسباب بازی هایی خاص بازی می کند و یا اگر وسایل بازی خود را به بیرون از خانه می برد لازم است که مرتب بشویید در غیر اینصورت تقریبا ماهی یک بار کافی است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()