سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 21 اسفند 1397 در ساعت 17 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بدون شک رشد و شکوفایی کودک از مهم ترین اهداف زندگی پدر و مادر کودک است. از ابزار های زیادی مثل کتاب و برنامه های آموزشی برای رشد کودک و آموزش مهارت های مختلف به او می توانید استفاده کنید اما بی شک اسباب بازی از مهم ترین ابزار های انگیزشی برای رشد کودک است. کودک نیاز به بازی کردن دارد اگر او را به حال خود بگذارید ترجیه می دهد کل روز را بازی کند.

کودک به ذوق داشتن یک بازی جذاب با یک اسباب بازی حاضر است تا مهارت ها را هرچند که سخت هم باشند اما یاد بگیرد. حس مالکیتی که کودک بر روی اسباب بازی خود دارد باعث حس راحتی او با وسیله بازی می شود و در نهایت این حس باعث ارتباط بر قرار کردن کودک با وسیله بازی خود است. یکی از حواسی که کودکان خیلی زود آن را درک می کند، حس تخیل است. کودکان با حس تخیل خود زندگی می کنند و به همین دلیل است که اسباب بازی های خود را موجوداتی زنده میدانند و گاهی با آن ها مانند یک دوست و همدم صحبت می کنند.نیاز کودک به اسباب بازی

اسباب بازی علاوه بر اینکه کودک را سرگرم می کند و و برای او شادی آور است باید در رشد مهارت های و رشد افکار او نیز موثر باشد. به عبارتی دیگر کودک باید خیلی از تجربیات را با اسباب بازی به دست بیاورد. کودک باید قبل از رفتن به پیش دبستانی و مدرسه با خیلی از مفاهیم آشنا شود و این کار جز با اسباب بازی مقدور نیست. کودکان برای یادگیری نیاز به دلخوشی دارند. یک کتاب ساده و بدون شکل برای هیچ کودکی جذابیت ندارد. چون کودکان هنوز کاملا با مفاهیم آشنا نشده اند. به همین دلیل است که اسباب بازی از جذاب ترین وسایل برای رشد و تعالی کودک به حساب می آید.

نکته ای که خیلی قابل توجه است نوع وسیله بازی است، برای خرید اسباب بازی برای فرزندتان به نکات زیادی باید توجه کنید. یکی از نکات مهم حدف وسیله بازی است. مثلا هر بازی فکری یک هدف را دنبال می کند و کودک در هر سنی که باشد اسباب بازی فکری مناسب سن او را باید خرید کنید. برای تاثیرگذاری بیشتر از وسیله بازی مناسب اخلاق و رفتار و سن و سال کودک را برای او تهیه کنید. یک کودک هیچگاه از اسباب بازی مورد علاقه خود خسته و دلزده نمی شود و هر روز که از خواب بیدار می شود ذوق بازی کردن در او هست. یکی از فواید بسیار خوب اسباب بازی ها این می باشد که علاوه بر فعال کردن ذهن کودک، برای جسم او نیز مفید است. کودکان برای بازی کردن احتیاج به تحرک دارند. کودکی که ماشین بازی می کند، عروسک بازی می کند و یا با اسباب بازی های فکری بازی می کند هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی بسیار سالم تر از افرادی است که فقط بازی های کامپیوتری انجام می دهند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()