سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 20 فروردین 1398 در ساعت 14 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کودکان در ابتدای زندگی خود به دنبال کشف یک شخصیت برای الگو گرفتن و کپی کردن از آن هستند. اولین شخصیت های زندگی یک کودک پدر و مادر او هستند که قطعا تاثیرگذار ترین شخص های زندگی به شمار می آیند. اما این الگوبرداری تنها در این قسمت به اتمام نمی رسد. بلکه نوع اسباب بازی ها ، کارتن ها و برنامه کودک هایی که پخش می شوند و در نهایت شخصیت کارتونی محبوب کودک از عوامل تاثیر گذار روی افکار و طرز رفتار کودک هستند. هیچ جای نگرانی نیست، این رفتار ها از کودک بسیار طبیعی است و ما باید با توجه به نوع اسباب بازی و نوع انیمیشن و تاثیراتی که امکان دارد روی کودک بگذارند نسبت به خرید آنها اقدام کنیم. کودک از عروسک شخصیت کارتونی محبوب خود الگو بداری خواهد کرد. کودکان حتی نوع پوشش خود را از روی شخصیت کارتونی محبوبشان الگو برداری می کنند. اکثر شخصیت های کارتونی مدل راه رفتن و یا مدل حرف زدن متفاوتی نسبت به دنیای واقعی دارند که کودک این تفاوت را دوست دارد و تکرار می کند. علاقه کودک به این شخصیت ها تا حدی است که خرید اکشن فیگور و بازی کردن با آن برای کودک در اولویت قرار دارد. شخصیت های کارتونی متعددی وجود دارد اما اینکه کودک ما از کدام انیمیشن شخصیت کارتونی محبوب خود را انتخاب میکند به دو چیز بستگی دارد: 1- ما کودک را در چه محیطی پرورش می دهیم و چه اسباب بازی ها و انیمیشن هایی برایش تهیه می کنیم. 2- خلق و خو درونی و گرایش خود کودک.

شخصیت کارتونی محبوب کودک من

کودکان به سرعت یاد می گیرند و خیلی زود جهان اطراف آن ها روی خلق و خویشان تاثیر خواهد گذاشت. ما باید بکوشیم تا الگوهای کودکمان را به درستی انتخاب کنیم. شخصیت های کارتونی یکی از عوامل تاثیر گذار روی شخصیت کودک ما هستند. اگر شخصیت کارتونی محبوب کودک ما شخصیتی مناسب و آموزنده داشت نسبت به خرید عروسک یا اکشن فیگور آن شخصیت اقدام نماییم و اما اگر اینگونه نبود تلاش کنید تا کودک را به سمت شخصیت ها و اسباب بازی های آموزنده هدایت کنیم. موضوع انیمیشن و نوع پوشش شخصیت های انیمیشن بسیار مهم است زیرا کودک نسبت به تصویری که در کارتون ها می بیند پوشش خود را انتخاب می کند. به عنوان مثال دختر بچه هایی که لباس های پری دریایی می پوشند یا لباس هایی که از پشت آن ها دو بال فرشته دارند را انتخاب می کنند. که این نوع انتخاب لباس از سوی بچه ها تاثیرات کارتون ها و شخصیت های کارتونی است، این موضوع در مورد پسر بچه ها نیز صدق می کند و هر دو جنسیت نسبت به شخصیت کارتونی محبوب خود نوع پوشش خود را انتخاب می کنند.

عروسک ها و شخصیت های کارتونی را حتما باید نسبت به خلق و خود و سلیقه خود کودک برای او خریداری کرد، زیرا کودک با شخصیت کارتونی مورد علاقه خود رابطه بهتری می تواند برقرار کند. اینکه کودک نسبت به یک شخصیت انیمیشنی و یک عروسک علاقه نشان می دهد فرصت خوبی برای به کار گیری آن شخصیت محبوب در امر تربیتی خود کودک است. از این فرصت استفاده کنید و بر حسب کارهای خوب و بدی که کودک در طول روز یا در طول هفته انجام می دهد داستان بسازید و عروسک شخصیت کارتونی مورد علاقه کودک خود را بازیگر داستان و فیلم نامه کنید. خودتان هم صدا پیشه و هم عروسک گردان باشید. این بازی هم کودک را سرگرم می کند و هم بسیار آموزنده و تاثیر گذار است. کودک از اینکه شخصیت کارتونی محبوبش را زنده در مقابل خود میبیند بسیار خوشحال می شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()