سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 29 تير 1398 در ساعت 22 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی ها دسته بندی های گوناگونی دارند که ما با توجه به نیاز فرزندمان باید نسبت به خرید انواع آن ها اقدام نماییم اما اگر بخواهیم کلی دسته بندی کنیم به دو دسته (ا- اسباب بازی های ساده و کاربردی 2- اسباب بازی های پیچیده اما آموزنده) تقسیم می شوند. طبیعی است که کودک به هر دو دسته بندی نیاز دارد و ما در راستای نیاز فرزندمان اقدام به خرید اسباب بازی می کنیم اما زمان استفاده از آن ها متفاوت است و باید کوشید تا دقیقا سر وقت نسبت به خرید خود اقدام نماییم تا دقیقا همان پاسخی را بگیریم که انتظار آن را داشتیم. هرگز برای یک کودک دو ساله اسباب بازی های فکری کارتی و حل کردنی تهیه نکنید، او هنوز آمادگی رو در رو شد با چنین بازی سختی را ندارد و طبیعی است که از این بازی سخت دلزده  و مایوس شود و آن را کنار بگذارد. کودک نوپا هنوز در صدد کشف مهارت های جسمانی خود است و تمام فکر او بر مسایلی چون درست دویدن، درست در دست گرفتن وسایل و... متمرکز است.

دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک

در تنیجه او اکنون به اسباب بازی هایی نیاز دارد که از نظر جسمانی به چالش کشیده شود تا مهارت های اولیه را به خوبی یاد بگیرد. و اما برعکس این ماجرا کودکان چهار، پنج و شش سال به بالا را باید با اسباب بازی های پیچیده تری آشنا کنیم. کودک ما در سن کم برای مقابله با اسباب بازی های فکری و پیچیده هراس داشت اما اکنون همه چیز تغییر کرده است و او علاقه مند به بازی فکری است و اسباب بازی هایی چون واکر و جغجغه برای او دیگر بی معنی و پیش پا افتاده هستند. اما برخی از وسایل بازی چون توپ و مکعب های خانه سازی جزو اسباب بازی هایی هستند که کودک مدت زمان طولانی نسبت به بازی کردن با آن ها علاقه نشان می دهد، مخصوصا توپ بازی. کودک از بدو تولد می تواند با یک توپ گرد ساده تا آخر عمر خود بازی کند و لذت ببرد.

اما کودک در هر سنی که باشد و هر اسباب بازی که داشته باشد همیشه سعی بر این دارد تا رفتار پدر و مادر خود را در بازی های خود تکرار کند. او به این کار علاقه دارد و از اولین قهرمان های خود یعنی اعضای خانواده اش روش بردارد. توجه داشته باشید که کودک تمام حرکات شما را زیر نظر دارد و مو به مو در بازی های خود اجرا خواهد کرد. او تمام حرکات خود را به تقلید از بزرگ ترها انجام می دهد  مانند مادر خود پوشک عروسک بیبی بورن خود را عوض می کند و یا دقیقا شبیه مادر خود اسباب بازی ست آشپزخانه را می چیند و به آشپزی مشغول می شود. پسر بچه ها نیز به همین ترتیب از کار های پدر خود تقلید می کنند. نوع بازی کودک با اسباب بازی ماشین و نوشتن کلماتی بی مفهوم در یک برگه به عنوان چک حرکاتی است که پسر بچه ها از پدر خود تقلید می کنند.

یا اینکه کودکان وقتی دسته جمعی یک بازی گروهی مانند خاله بازی را انجام می دهند نوع برخورد با مهمان و مهمان نوازی که در بازی رعایت می کنند را از بزرگ تر های خود یاد گرفته اند. خیلی خوب می شود شما نیز گاهی در بازی های کودک ورود کنید و مانند او با اسباب بازی ها مشغول به بازی کردن شوید. گاهی شما از او راه و روش کار کردن با اسباب بازی را بپرسید و گاهی هم به او روش درست بازی ها را یاد دهید و با مشارکت در بازی های فرزندتان او را در درست انجام دادن بازی هایش یاری کنید.

شاید از صبح تا شب تنها با اسباب بازی ها مشغول بازی بودن برای کودک یکنواخت و تکراری شود؛ دست به کار شوید و به کودک خود ملحق شوید، با این کار هم او را از تنها بازی کردن نجات دهید و هم خودتان از گذراندن وقت با فرزندتان لذت ببرید. کودک باید از نظر جسمانی کاملا خسته شود و انرژی خود را از دست بدهد تا خوابی آسوده داشته باشد. اگر در طول روز کودک نتوانسته است تا انرژی خود را از دست بدهد شما باید دست به کار شوید و بازی هایی با او انجام دهید تا خود را تخلیه کند. کودک سرشار از انرژی است اسباب بازی هایی برای او بخرید که هنگام بازی با آن بتواند انرژی خود را تخلیه کند.

اسباب بازی ماشین کنترلی یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین وسیله های بازی به حساب می آید اما در کنار آن اسباب بازی ماشین ساده و از این دست اسباب بازی ها نیز تهیه کنید تا کودک هنگام ماشین بازی از نیروی دست ها و پاهایش کمک بگیرد و ماشین را به جلو هدایت کند. اگر فضای باز برای بازی کودک دارید مانع او نشوید اجازه دهید به دویدن و بالا و پایین پریدن های کودکانه خود بپردازد. نگران کثیف شدن لباس های او نباشید لباس های او با شستن تمیز می شود اما ذهن او با ساکت نشستن و بازی های بی تحرک تخلیه نمی شود. اما اگر فضایی برای شیطنت های فرزندتان نداشتید دست به کار شوید و او را به پارک یا فضاهای باز ساختمان ببرید تا زیر نظر شما در یک محیط باز اما امن با اسباب بازی هایش بازی کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()