سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 29 تير 1398 در ساعت 22 : 25 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی ها دسته بندی های گوناگونی دارند که ما با توجه به نیاز فرزندمان باید نسبت به خرید انواع آن ها اقدام نماییم اما اگر بخواهیم کلی دسته بندی کنیم به دو دسته (ا- اسباب بازی های ساده و کاربردی 2- اسباب بازی های پیچیده اما آموزنده) تقسیم می شوند. طبیعی است که کودک به هر دو دسته بندی نیاز دارد و ما در راستای نیاز فرزندمان اقدام به خرید اسباب بازی می کنیم اما زمان استفاده از آن ها متفاوت است و باید کوشید تا دقیقا سر وقت نسبت به خرید خود اقدام نماییم تا دقیقا همان پاسخی را بگیریم که انتظار آن را داشتیم. هرگز برای یک کودک دو ساله اسباب بازی های فکری کارتی و حل کردنی تهیه نکنید، او هنوز آمادگی رو در رو شد با چنین بازی سختی را ندارد و طبیعی است که از این بازی سخت دلزده  و مایوس شود و آن را کنار بگذارد. کودک نوپا هنوز در صدد کشف مهارت های جسمانی خود است و تمام فکر او بر مسایلی چون درست دویدن، درست در دست گرفتن وسایل و... متمرکز است.

دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک

در تنیجه او اکنون به اسباب بازی هایی نیاز دارد که از نظر جسمانی به چالش کشیده شود تا مهارت های اولیه را به خوبی یاد بگیرد. و اما برعکس این ماجرا کودکان چهار، پنج و شش سال به بالا را باید با اسباب بازی های پیچیده تری آشنا کنیم. کودک ما در سن کم برای مقابله با اسباب بازی های فکری و پیچیده هراس داشت اما اکنون همه چیز تغییر کرده است و او علاقه مند به بازی فکری است و اسباب بازی هایی چون واکر و جغجغه برای او دیگر بی معنی و پیش پا افتاده هستند. اما برخی از وسایل بازی چون توپ و مکعب های خانه سازی جزو اسباب بازی هایی هستند که کودک مدت زمان طولانی نسبت به بازی کردن با آن ها علاقه نشان می دهد، مخصوصا توپ بازی. کودک از بدو تولد می تواند با یک توپ گرد ساده تا آخر عمر خود بازی کند و لذت ببرد.

اما کودک در هر سنی که باشد و هر اسباب بازی که داشته باشد همیشه سعی بر این دارد تا رفتار پدر و مادر خود را در بازی های خود تکرار کند. او به این کار علاقه دارد و از اولین قهرمان های خود یعنی اعضای خانواده اش روش بردارد. توجه داشته باشید که کودک تمام حرکات شما را زیر نظر دارد و مو به مو در بازی های خود اجرا خواهد کرد. او تمام حرکات خود را به تقلید از بزرگ ترها انجام می دهد  مانند مادر خود پوشک عروسک بیبی بورن خود را عوض می کند و یا دقیقا شبیه مادر خود اسباب بازی ست آشپزخانه را می چیند و به آشپزی مشغول می شود. پسر بچه ها نیز به همین ترتیب از کار های پدر خود تقلید می کنند. نوع بازی کودک با اسباب بازی ماشین و نوشتن کلماتی بی مفهوم در یک برگه به عنوان چک حرکاتی است که پسر بچه ها از پدر خود تقلید می کنند.

یا اینکه کودکان وقتی دسته جمعی یک بازی گروهی مانند خاله بازی را انجام می دهند نوع برخورد با مهمان و مهمان نوازی که در بازی رعایت می کنند را از بزرگ تر های خود یاد گرفته اند. خیلی خوب می شود شما نیز گاهی در بازی های کودک ورود کنید و مانند او با اسباب بازی ها مشغول به بازی کردن شوید. گاهی شما از او راه و روش کار کردن با اسباب بازی را بپرسید و گاهی هم به او روش درست بازی ها را یاد دهید و با مشارکت در بازی های فرزندتان او را در درست انجام دادن بازی هایش یاری کنید.

شاید از صبح تا شب تنها با اسباب بازی ها مشغول بازی بودن برای کودک یکنواخت و تکراری شود؛ دست به کار شوید و به کودک خود ملحق شوید، با این کار هم او را از تنها بازی کردن نجات دهید و هم خودتان از گذراندن وقت با فرزندتان لذت ببرید. کودک باید از نظر جسمانی کاملا خسته شود و انرژی خود را از دست بدهد تا خوابی آسوده داشته باشد. اگر در طول روز کودک نتوانسته است تا انرژی خود را از دست بدهد شما باید دست به کار شوید و بازی هایی با او انجام دهید تا خود را تخلیه کند. کودک سرشار از انرژی است اسباب بازی هایی برای او بخرید که هنگام بازی با آن بتواند انرژی خود را تخلیه کند.

اسباب بازی ماشین کنترلی یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین وسیله های بازی به حساب می آید اما در کنار آن اسباب بازی ماشین ساده و از این دست اسباب بازی ها نیز تهیه کنید تا کودک هنگام ماشین بازی از نیروی دست ها و پاهایش کمک بگیرد و ماشین را به جلو هدایت کند. اگر فضای باز برای بازی کودک دارید مانع او نشوید اجازه دهید به دویدن و بالا و پایین پریدن های کودکانه خود بپردازد. نگران کثیف شدن لباس های او نباشید لباس های او با شستن تمیز می شود اما ذهن او با ساکت نشستن و بازی های بی تحرک تخلیه نمی شود. اما اگر فضایی برای شیطنت های فرزندتان نداشتید دست به کار شوید و او را به پارک یا فضاهای باز ساختمان ببرید تا زیر نظر شما در یک محیط باز اما امن با اسباب بازی هایش بازی کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش فرزندمان کمک خواهند کرد خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش فرزندمان کمک خواهند کرد بازلایتر از محبوب ترین شخصیت کارتونی های داستان اسباب بازی بازلایتر از محبوب ترین شخصیت کارتونی های داستان اسباب بازی خرید اسباب بازی با قطعات ریز و خطر بلعیده شدن آن توسط کودک خوردسال خرید اسباب بازی با قطعات ریز و خطر بلعیده شدن آن توسط کودک خوردسال دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک خرید اسباب بازی مناسب با فرهنگ داخلی خرید اسباب بازی مناسب با فرهنگ داخلی تاثیرات انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب بر روی کودک تاثیرات انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب بر روی کودک انجام بازی گروهی و رشد مهارت های اجتماعی کودک با بهره گیری از اسباب بازی انجام بازی گروهی و رشد مهارت های اجتماعی کودک با بهره گیری از اسباب بازی پرتاب اسباب بازی سفت و عروسک نرم به سمت هدف پرتاب اسباب بازی سفت و عروسک نرم به سمت هدف اسباب بازی های غیب شونده اسباب بازی های غیب شونده فواید بازی با اسباب بازی های ساحلی فواید بازی با اسباب بازی های ساحلی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 2 انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 2 همبازی شدن با اسباب بازی های کودک همبازی شدن با اسباب بازی های کودک انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 1 انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 1 کشف علایق و توانمندی های کودک به وسیله اسباب بازی کشف علایق و توانمندی های کودک به وسیله اسباب بازی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی داخل اسباب بازی من چه شکلی است داخل اسباب بازی من چه شکلی است بازی با کودک با اسباب بازی توپ بازی با کودک با اسباب بازی توپ همبازی شدن با اسباب بازی ها همبازی شدن با اسباب بازی ها حبابی از اسباب بازی ها حبابی از اسباب بازی ها هنرنمایی با اسباب بازی در مقابل پدر و مادر هنرنمایی با اسباب بازی در مقابل پدر و مادر
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()