سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 22 شهریور 1399 در ساعت 22 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیش از خرید اسباب بازی برای فرزندتان به این موضوع توجه کنید که هرچه وسیله بازی ساده تر باشد و کودک برای به حرکت در آوردن آن نیاز به فکر کردن و تحرک بدنی داشته باشد بهتر و سریع تر رشد می کند. وسایل بازی که کنترل از راه دور دارند و چراغ دار و موزیکال هستند به دلیل جذابیت های بصری که ایجاد می کنند حواس کودک را با پخش موزیک و پرتاب نور از اصل موضوع پرت می کنند درصورتی که کودک باید با ابزار بازی خود به کشف مهارت ها بپردازد و مشغول به کشف ابعاد مختلف بازی شود. به عنوان مثال اسباب بازی ماشین کنترلی که چراغ دارد و از دور کنترل می شود در نوع خود بسیار جذاب است اما در ابتدا باید ماشین های ساده برای کودک خریداری شود تا برای به حرکت درآوردن آن تلاش کند. کودک نوپا نیاز داد تا حرکت کند نه اینکه نظاره گر حرکت باشد، ماشین های ساده کودک را مجبور می کنند تا حرکت کند اما اسباب بازی ماشین های کنترلی را از راه دور هم می توان کنترل کرد و بدون تحرک سرگرم شد. کودک در طول روز همواره در حال بازی کردن است و او درواقع بازی کردن را دوست دارد چراکه بازی شغل اوست، این فرصت خوبی است تا کودک را به سمت بازی های سازنده هدایت کنیم تا او با سرعت بیشتری در مسیر رشد حرکت کند.

خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند

با توجه به سن کودک نسبت به خرید اسباب بازی برای او اقدام کنید و متناسب با شرایط و نیازمندی های فرزندتان وسیله بازی تهیه کنید. کودک از ابتدای تولد در هر برهه از زمان تلاش می کند تا مهارتی به دست بیاورد تا رشد کند و به انسانی تکمیل تبدیل شود. اولین مهارت هایی که کودک در خود تقویت می کند حس شنوایی و بینایی است و سپس به ترتیب چشایی، لامسه و... او پس از تقویت حواس پنجگانه سعی می کند حرکت کردن را یاد بگیرد، حرف بزند و راه برود. برای کمک به کودک در تمام این مراحل اسباب بازی هایی وجود دارد که شما باید با انتخابی هوشمندانه آن ها را برای فرزندتان تهیه کرده و بخرید. همانطور که گفته شد این ابزار ها هرچه ساده تر باشند کودک زودتر به نتیجه خواهد رسید به عنوان مثال کودک برای اینکه راه رفتن را زود تر یاد بگیرد به اسباب بازی واکر کودکان نیاز دارد اما تصور کنید کودک بجای اینکه از واکر برای راه رفتن کمک بگیرد یک جا ثابت نشسته و نظاره گر حرکت اسباب بازی ربات است. خرید ربات برای یک کودک نوپا اشتباه است همانطور که خرید واکر کودکان برای کودکی که راه رفتن را یاد گرفته است اشتباه می باشد.

اسباب بازی هایی که شکل خاص و اندازه مشخصی ندارند تاثیر گذار ترین ابزار های کمکی هستند که کودک می تواند تمام طول روز را با آن ها بازی کند و انواع مهارت های خود را تقویت کند. اسباب بازی هایی چون لگو ، خمیر بازی ، ساز و باز و پازل ها را کودک با فکر خود می سازد این ابزار ها نه تنها کودک را از نظر فکری بلکه از نظر جسمی هم می سازند. ساختن یک شکل با خمیر بازی و هویت دادن به آن اثری هنری است که کودک از خود خلق کرده است، او را برای انجام این نوع بازی ها تشویق کنید و هربار که چیزی جدید ساخت برای او دست بزنید و از قطعه هنری او تعریف کنید. این رفتار به کودک اعتماد به نفس می دهد تا هربار با اثری خلاقانه تر در مقابل شما ظاهر شود همچنین این نوع اسباب بازی ها از کودک ما فردی خلاق و باهوش می سازد و ذهن کودک ما سه بعدی می شود؛ کودک زمانی که با خمیر بازی مشغول به ساخت یک اثر هنری می شود ابتدا باید آن را در ذهن خود تجسم کند بنابراین پرسپکتیو ذهن او تقویت خواهد شد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()