سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 18 بهمن 1397 در ساعت 0 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هدف ما از خرید اسباب بازی برای فرزندمان چیست؟

مهم ترین وسیله ای که نقش آن در زندگی کودکان انکار ناپذیر می باشد اسباب بازی است. این موضوع به اندازه ای اهمیت دارد که کودکان بیشترین زمان خود را با این وسیله می گذرانند. گاهی کودکان ساعت خوابیدن و غذا خوردن را به عقب میندازند تا به بازی ادامه دهند. این موضوع باید برای مادران و پدران بسیار مهم باشد تا هنگام انتخاب و خرید اسباب بازی برای فرزندشان با حساسیت و دقت بیشتری ای نکار را انجام دهند. کودکانی که هنوز به مدرسه نرفته اند یا نهایتا در مقطع پیش دبستانی هستند بیشتر نیازمند یادگیری آشنایی با نکات ابتدایی زندگی هستند پس برای آن ها اسباب بازی فکری و آموزشی مناسب است و به رشد و تعالی آن ها کمک بزرگی می کند. اینگونه بازی ها به یادگیری سریع تر کودکان کمک می کنند و هوش آن ها را افزایش می دهند. کودکان مشتاق هستند تا اسباب بازی هایی داشته باشند که زیاد هم ساده نباشد که زود تکراری شود.

به عنوان مثال بلوک های خانه سازی، باز و ساز ها و اسباب بازی های ساختنی برای کودکان بسیار جذاب و قابل توجه است. از طرفی دیگر کودکان نسبت به رنگ ها و صداها واکنش های باور نکردنی نشان میدهند کافیست تا هنگام خرید اسباب بازی موزیکال از کودک نیز نظر بپرسید، عکس العمل او تماشایی خواهد شد. کودکان نسبت به رنگ های شاد نیز واکنش خوبی از خود نشان می دهند.

خرید اسباب بازی و انتخاب هوشمندانه برای کودک

چه موضوعی باعث انتخاب ما خرید اسباب بازی آموزشی باشد

دو دلیل بزرگ ما را به این انتخاب وادار می کنند، یکی از دلایل بازی و سرگرمی کودک ماست و دلیل بعدی رشد افکار و مهارت های گوناگون کودکمان است. اینکه کودک ما از بازی کردن لذت می برد کاملا درست است و پدر و مادر باید این بستر را با خرید اسباب بازی برای کودک فراهم کنند و علاوه بر خرید با او هم بازی و هم قدم شوند که این کار بسیار مهم است و در رشد شخصیت کودک بسیار موثر است. به طور کل باید گفت که تمام اسباب بازی ها برای کودکان آموزنده هستند فقط باید وسیله بازی کودک با روحیات او سازگار باشد.

خرید اسباب بازی هایی که بار علمی دارند

این نوع از اسباب بازی ها برای کودکان محصل و بخصوص پیش دبستانی ها بسیار مفید است و برای آن ها دریچه ای است برای یادگیری بهتر مسایل درسی. بازی علمی برای کودک دبستانی راهی است برای بالا بردن تمرکز و قدرت یادگیری. مادر و پدر کودک دبستانی هنگام خرید اسباب بازی به این نوع بازی ها توجه ویژه داشته باشند که بسیار مهم است.

اسباب بازی های پازلی، ساختنی و حل کردنی

پازل خود به تنهایی یک مجموعه کامل است. کودک اسباب بازی فکری پازل را به ترتیب کنار هم میچیند و به سرانجام می رساند. حل پازل نتیجه تمرکز ها و دقت هایی است که کودک هنگام بازی داشته است. کودک بارها و بارها قطعات را جا به جا کرده تا به نتیجه رسیده است و تکرار این کار برای او بی نهایت مفید است. یکی از فواید استفاده از این اسباب بازی ها در پیش دبستانی ها علاوه بر فواید بی اندازه آن ها گروهی کردن کودکان است. انجام دادن بازی گروهی به کودکان می آموزد تا بهتر با دوستان و اطرافیانش ارتباط برقرار کند. پازل ها انواع گوناگونی دارند و در هر سن و سالی که هستید میتوانید با آن بازی کنید. مهم است که خرید اسباب بازی فکری و آموزشی پازل در لیست خرید وسایل کودک قرار بگیرد.

خرید اسباب بازی و انتخاب هوشمندانه برای کودک

خرید لگو و بازی لگو

بازی با لگو ها برای کودکان تمرین ساخت یک نقشه مهندسی شده است. مهندس های کوچک ما با اسباب بازی لگو نقشه های ذهن خود را به تصویر می کشند. کودکان ما لگو را وسیله ای برای ساخت و ساز خود می دانند و مشغول به ساخت شهرک در اتاق خود با اسباب بازی لگوی میشوند. محبوبیت این وسیله بازی میان کودکان به حدی زیاد است که کمپانی های بزرگ انیمیشن هایی با عنوان لگو ساخته اند. خرید اسباب بازی لگو را برای فرزندتان فراموش نکنید.

معلم بازی با اسباب بازی های تخته ای

کافیست تا برای یک کودک دبستانی یک عدد تخته وایت برد یا تخته سیاه بگیرید. کودک و جمعی از دوستانش ساعت ها مشغول بازی گروهی با تخته می شوند و در همین میان بسیاری از درس ها را می توانند مرور کنند. درضمن کودک می تواند روی تخته بسیاری از مسایل درسی خود را حل کند و پاک کند. و همچنین می تواند طراحی ها و نقاشی هایش را روی تخته بکشد. خرید اسباب بازی آموزشی همیشه و در هر زمانی برای کودک مفید بوده و هست.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()