سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 23 بهمن 1398 در ساعت 13 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشترین واکنش های کودک نوپا را در خانه می بینید زیرا او در این محیط احساس راحتی و امنیت دارد، پس در نتیجه درون خانه بهترین محیط برای پیشرفت، رشد و پرورش کودک است. برنامه ریزی کنید و بازی را در خانه شروع کنید، شما باید هر روز در کنار کودک با اسباب بازی ها مشغول بازی شوید و او را یاری کنید تا از بازی هایی که انجام می دهد نکات مهمی را درس بگیرد. در سنین پایین و نوزادی کودکان به تماشا تصاویر رنگارنگ و نقاشی کردن (خط خطی کردن) علاقه زیادی دارد، اتاق بازی او را از عکس ها، استیکر ها و تصاویر رنگارنگ پر کنید چرا که از دیدن آن ها لذت می برد. در ضمن گاهی برای اطلاعات کودک از موضوع این عکس ها برای او توضیح دهید، مثلا اگر استیکر شخصیت کارتونی سیندرلا در اتاق بازی فرزند شما وجود دارد قصه سیندرلا را برای او بخوانید و یا در مورد تابلو طبیعتی که در پذیرایی گذاشته اید برای او بگویید. یکی از بهترین اسباب بازی هایی که در این سن او را به وجد می آورد توپ است، کودک نوپای شما همیشه از توپ بازی لذت می برد. خرید اسباب بازی توپ رنگارنگ یکی از مهم ترین ابزار هایی است که حتما برای کودک باید تهیه کرد چراکه با این اسباب بازی گرد هزاران بازی متنوع می توانید انجام دهید.

درضمن توپ یکی از بهترین ابزار های تقویت مهارت نیز حساب می شود و کودک بیشتر مهارت های حرکتی خود را با این اسباب بازی یاد می گیرد. اما قل بازی با توپ اولین فکری است که به ذهن می رسد و با این اسباب بازی می توانید بازی کنید، چراکه در ابتدا با کودک نوپا باید بازی های ساده انجام داد و پس از اینکه در بازی های ساده پیشرفت کرد رفته رفته بازی را پیچیده کنید. به عنوان مثال می توانید پس از اینکه فرزند شما در قل بازی با توپ ماهر شد یک سبد با فاصله از او بگذارید و به او بگویید تا با دقت تمام این اسباب بازی را درون سبد بیندازد، به تدریج فاصله سبد را بیشتر کنید تا بازی پس از مدت ها جذابیت خود را از دست ندهد. با قرار گرفتن توپ درون سبد حتما با انرژی فرزندتان را تشویق کنید زیرا این بازی از نظر شما آسوده است اما برای کودک نوپا سخت است و درست انجام دادن بازی برای او یک موفقیت بزرگ به حساب می آید.

خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند

بازی بعدی که کودک نوپای شما را خورسند می کند بازی با اسباب بازی های آهنگ دار و موسیقی است، مخصوصا اگر آن آهنگ را خود تولید کنند. کودک از اینکه با دست های خود یک آهنگ و صدای خوش تولید کند ذوق زده می شود بنابراین فراموش نکنید که خرید اسباب بازی هایی مانند بلز های رنگی، درام های کوچک و طبل های کودکانه ضروری است. از آهنگ و موسیقی که بگذریم یکی از پر فروش ترین اسباب بازی ها برای کودکان نوپا مکعب های خانه سازی است. این ابزار بازی قدرتمند ساخت و ساز را به کودک یاد می دهد و در دل این ساخت و ساز صدر ها مهارت نهفته است که یادگیری همه این مهارت ها برای کودک لازم و ضروری است. کودک دلبند شما مکعب های رنگی را روی هم قرار می دهد و یک بنای مهندسی شده می سازد و با ذوق به شما نشان می دهد تا او را تشویق کنید. گاهی هنگام بازی کنار او بنشینید و با این اسباب بازی یک برج زیبا بسازید، همبازی شدن شما با کودک اعتماد به نفس او را بالا می برد.

همانطور که گفته شد کودک از نقاشی کردن لذت می برد، برای او رنگ انگشتی بخرید و با او نقاشی بکشید، پس از پهن کردن یک زیرانداز بزرگ و آماده کردن چند کاغذ نقاشی را شروع کنید و خودتان را غرق رنگ انگشتی های قابل شستشو و بی خطر کنید. این بازی کودک را هیجان زده می کند باعث جرقه زدن ایده های خلاقانه در ذهن او می شود. اگر بخواهیم یک ابزار مهم برای تقویت مهارت های ذهنی کودک نام ببریم جور چین ها را باید حتما نام برد، خرید اسباب بازی فکری و آموزشی جورچین یکی از آن دسته خرید هایی است که شما را از انتخابی که کرده اید پشیمان نمی کند. جورچین ها مفاهیم و مهارت هایی به کودک می آموزند که در آینده آن ها را برای رسیدن به موفقیت کمک خواهد کرد، مهارت ها و مفاهیمی چون توازن و برابری، تعادل و تمرکز، اندازه گیری درست ابعاد شکل های مختلف، صبر و حوصله. خرید این اسباب بازی فکری و آموزشی کودک نوپا را کمی به چالش می کشد اما این چالش ها سازنده هستند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب بازی کودک را مشاهده کنید تا آرامش بگیرد بازی کودک را مشاهده کنید تا آرامش بگیرد خرید اسباب بازی برای دوقلو ها خرید اسباب بازی برای دوقلو ها اسباب بازی ها را برای بازی بخرید اسباب بازی ها را برای بازی بخرید تقویت هوش کودک با خرید اسباب بازی های فکری و آموزشی تقویت هوش کودک با خرید اسباب بازی های فکری و آموزشی خرید اسباب بازی برای تقویت مهارت های حرکتی کودک خرید اسباب بازی برای تقویت مهارت های حرکتی کودک
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()