سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 11 مهر 1398 در ساعت 21 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی مهم ترین ابزار برای رشد ذهنی و جسمی کودک است و تا قبل مدرسه بیشترین تاثیر را وسایل بازی روی کودک می گذارند. کودک با انجام دادن بازی های پی در پی همه مهارت ها را پشت سر هم و به ترتیب یاد می گیرد، بازی از کودک یک فرد اجتماعی می سازد زیرا خیلی از بازی ها گروهی انجام می شوند و نیاز به همکاری و همبازی شدن گروهی از کودکان دارند. کودکی که در هر سنی اسباب بازی های مناسب آن سن و سال را داشته باشد و با آن ها بازی کند تاثیر مستقیم این بازی ها را در آینده با یادگیری سریع مهارت ها و بروز استعداد های گوناگون خواهد دید. به یاد داشته باشید که کودک در هر برهه از سنی که دارد به یک نوع بازی و اسباب بازی که مناسب همان برهه باشد نیازمند است. اکنون در ادامه این مقاله با انواع اسباب بازی فکری و آموزشی که باعث بالا رفتن و ارتقاء هوش کودک در سنین مختلف می شوند آشنا خواهید شد.

طبق تحقیقات انجام شده محبت کردن به کودک جزو مهم ترین کار هایی است که پدر و مادر باید انجام دهند و اولین چیزی که کودک از پدر و مادر خود می خواهد محبت است. محبت تغذیه روح کودک است که خداوند این حس مهر و محبت را از همان ابتدای تولد کودک در دل پدر و مادر قرار می دهد تا بی دریغ به کودک محبت کنیم. خود را به کودک نزدیک کنید و با این کار به او اعتماد به نفس بدهید. اسباب بازی هایی برای او بخرید که خلاقیت را در کودک بپروراند، جغجغه جزو اسباب بازی هایی است که برای اول کار بسیار مناسب است زیرا جغجغه ها رنگارنگ تولید می شوند و با تولید صدا نظر کودک را به خود جلب می کنند. کودک زمانی که جغجغه را در دست می گیرد و آن را تکان می دهد به دمبال منشا تولید صدا می گردد تا کشف کند که متوجه می شود صدا از اسباب بازی که در دست اوست تولید می شود. بار ها و بار ها این کار را انجام می دهد و این کار باعث هماهنگی چشم و دست او می شود. همچنین موسیقی های آرام نیز در این سن برای کودک مفید هستند و هنگام خرید اسباب بازی فراموش نکنید که وسایل بازی موزیکال تاثیر مثبت روی ذهن کودک دارد.

خرید اسباب بازی هایی که باعث تقویت هوش کودک می شوند

خرید اسباب بازی هایی که باعث تقویت هوش کودک می شوند

خرید اسباب بازی هایی که باعث تقویت هوش کودک می شوندکودک تقریبا از سن سه ماهگی به بعد دست های خود را می شناسد، او از این سن جغجغه را در دست می گیرد و کم کم مهارت در دست گرفتن اسباب بازی های بزرگ تر را به دست می آورد. در این سن یکی از بهترین اسباب بازی هایی که لازم است برای کودک بخرید آویز های موزیکال هستند. آویز ها همزمان چند مهارت کودک را تقویت می کنند، آویز ها موزیک ملایم پخش می کنند، رنگارنگ هستند و عروسک هایی که به آن وصل شده است برای کودک خیلی جذاب است. آویز را به کودک نزدیک کنید تا او با دست هایش عروسک ها را لمس کند و آن ها را تکان دهد. کودک را روی سینه بخوابانید و یک اسباب بازی رنگارنگ جلوی دید او بگیری و اجازه دهید کمی برای گرفتن آن وسیله بازی دست و پا بزند اما در نهایت بگذارید به هدف خود برسد. این تلاش ها برای به دست آوردن او را برای حرکت کردن آماده می کند و همچنین تاثیرات مستقیم این رفتار ها را در آینده او خواهید دید. کودک خیلی به سرعت رشد می کند و مهارت ها را یکی پس از دیگری به دست می آورد، تغییر و تحولات در کودک شاید ماه به ماه و حتی شاید زود تر قابل تشخیص باشند و خیلی واضح و روشن شاهد تغییرات اساسی و رشد روز افزون او خواهید بود.

کودکان از شش ماهگی به بعد علاقه مندی خود را به عروسک ها نشان می دهند. عروسک ها معمولا یک اسباب بازی دخترانه محسوب می شوند اما این برای سن دو یا سه سال به بعد است. برای خرید این اسباب بازی تا سن حدودا دو سالگی جنسیت مهم نیست بلکه تنها چیزی که مهم است رشد و تکامل کودک است. عروسک ها به دلیل جنس نرمی که دارند در این سن به داد کودک می رسند زیرا آن ها از کوبیدن اجسام به هم و پرتاب کردن آن ها در این سن و سال لذت می برند پس در نتیجه یک عروسک پولیشی نرم بهترین گزینه برای این رفتار کودک است. یکی دیگر از مهم ترین ابزار ها برای رشد کودک در این سن روروک است، این وسیله بازی جذاب کودک را به وجد می آورد و در کنار آموزش هایی که به کودک می دهد او را از خطرات دور نگه میدارد. کودک را درون روروک بنشاید و مشغول کار شوید او ساعت ها بدون اینکه خطری تهدیدش کند به بازی و تلاش برای رشد مهارت های خود مشغول است. روی میز روروک اسباب بازی هایی متصل است که بازی کردن با آن ها هم به مهارت های حرکتی و بالا رفتن تمرکز کودک روی انگشتان دستش کمک می کند و هم اینکه برای کودک جذاب است و او را سرگرم می کند. روروک واقعا یک ابزار خوب برای رشد مهارت های گوناگون کودک است. اسباب بازی های حمام نیز در این سن برای کودک لازم ضروری است زیرا با این اسباب بازی ها می توانید او را برای حمام رفتن آماده کنید و مهارت های مربوط به نظافت را به کودک آموزش دهید.

کودک از سن شش ماهگی به زودی عبور می کند و وارد سن یک تا دو سالگی می شود و دیگر می خواهد راه برود. در این دوران تمام اسباب بازی هایی که برای کودک می خریم باید به این مهارت او کمک کند. واکر کودکان بهترین انتخاب برای فرزندتان است برای او واکر بخرید تا برای راه رفتن یک وسیله کمک داشته باشد. کودک با در دست گرفتن اسباب بازی واکر علاوه بر تقویت مهارت حرکتی خود با آن وسیله سرگرم نیز می شود زیرا واکر بچه بیشتر شبیه به یک اسباب بازی است و روی آن وسایلی وجود دارد که کودک به آن جذب شود. در این سن برای تقویت هوش فرزندتان کتاب داستان بخوانید و شخصیت های داستانی را برای او بازی کنید و شخصیت ها را در ذهن او زنده کنید با این کار او را مشتاق کتاب خواندن خواهید کرد و تا قبل مدرسه رفت این کار را برای او ادامه دهید. کودک با وارد شدن به سن دو تا سه سالگی توجه بیشتری به اطرافش می کند، جذابیت های بصری برای او ایجاد کنید به عنوان مثال روی دیوار اتاق او استیکر شخصیت کارتونی محبوب او را بچسبانید و فضای اتاق او را طوری بچینید که هنگام بازی از دیدن اطرافش لذت ببرد. بهترین اسباب بازی هایی که در این سن برای تقویت هوش مفید است جورچین ها هستند. جورچین یک اسباب بازی فکری تمام عیار است و در این سن کمک زیادی به کودک باهوش شما می کند.

خرید اسباب بازی هایی که باعث تقویت هوش کودک می شوند

خرید اسباب بازی های لگویی بهترین گزینه برای تقویت هوش کودک سه تا پنج ساله شماست. بازی کردن با لگو کودک را خلاق می کند، با فرزندتان لگو بازی کنید و به او روش ساخت و ساز را یاد دهید. کودک اگر راه ساخت و ساز را یاد بگیرد ساعت ها به بازی کردن با این اسباب بازی فکری آموزشی و سرگرم کننده مشغول خواهد شد و هر روز یک چیز جدید خواهد ساخت. کودک در این سن به اسباب بازی هایی چون سه چرخه و ماشین شارژی علاقه نشان می دهد او با نشستن پشت این وسایل نقلیه کودکانه می خواهد کار های پدر و مادر خود را تقلید کند و در رویای بزرگ شدن خود را غرق کند. رویای بزرگ شدن در همه کودکان وجود دارد و تقریبا از سنی که خود را می شناسند تا سن بلوغ با این رویا زندگی می کنند. بعد از سن پنج سالگی فرزند شما دیگر کمی بزرگ تر شده و به سن پیش دبستانی یا شش تا هفت سالگی می رسد. از این سن به بعد اسباب بازی های او کمی شکل متفاوتی دارند و پیچیده تر خواهند شد تمام اسباب بازی های پیشرفته مخصوص این سن است. برای کودک شش ساله اسباب بازی هایی چون پازل های پیچیده، خمیر بازی برای ساخت و ساز های ذهنی، ساز دهنی و کیبرد های کوچک، مکعب روبیک و از این نوع اسباب بازی های فکری بگیرید و با کمک این ابزار ها او را در مسیر رشد یاری کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش فرزندمان کمک خواهند کرد خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش فرزندمان کمک خواهند کرد بازلایتر از محبوب ترین شخصیت کارتونی های داستان اسباب بازی بازلایتر از محبوب ترین شخصیت کارتونی های داستان اسباب بازی خرید اسباب بازی با قطعات ریز و خطر بلعیده شدن آن توسط کودک خوردسال خرید اسباب بازی با قطعات ریز و خطر بلعیده شدن آن توسط کودک خوردسال دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک دسته بندی اسباب بازی ها در راستای نیاز کودک خرید اسباب بازی مناسب با فرهنگ داخلی خرید اسباب بازی مناسب با فرهنگ داخلی تاثیرات انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب بر روی کودک تاثیرات انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب بر روی کودک انجام بازی گروهی و رشد مهارت های اجتماعی کودک با بهره گیری از اسباب بازی انجام بازی گروهی و رشد مهارت های اجتماعی کودک با بهره گیری از اسباب بازی پرتاب اسباب بازی سفت و عروسک نرم به سمت هدف پرتاب اسباب بازی سفت و عروسک نرم به سمت هدف اسباب بازی های غیب شونده اسباب بازی های غیب شونده فواید بازی با اسباب بازی های ساحلی فواید بازی با اسباب بازی های ساحلی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 2 انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 2 همبازی شدن با اسباب بازی های کودک همبازی شدن با اسباب بازی های کودک انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 1 انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی 1 کشف علایق و توانمندی های کودک به وسیله اسباب بازی کشف علایق و توانمندی های کودک به وسیله اسباب بازی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی انجام بازی گروهی بدون اسباب بازی داخل اسباب بازی من چه شکلی است داخل اسباب بازی من چه شکلی است بازی با کودک با اسباب بازی توپ بازی با کودک با اسباب بازی توپ همبازی شدن با اسباب بازی ها همبازی شدن با اسباب بازی ها حبابی از اسباب بازی ها حبابی از اسباب بازی ها هنرنمایی با اسباب بازی در مقابل پدر و مادر هنرنمایی با اسباب بازی در مقابل پدر و مادر
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()