سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 18 شهریور 1399 در ساعت 19 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کدام اسباب بازی ها را باید بخریم که به افزایش خلاقیت فرزندمان کمک کند؟ معمولا وسایل بازی خوب به رشد مهارت های گوناگون کودک کمک می کنند اما آن ها را باید به گروه های مختلف تقسیم بندی کنیم چراکه هرکدام از آن ها دقیقا بر روی مهارت خاصی تاثیرگذار هستند به عنوام مثال اسباب بازی ماشین نسبت به موضوع بازی مهارت های گوناگونی را در کودک تقویت می کند اما به طور خاص بر روی مهارت های حرکتی کودک تاثیر گذار است. حال اگر می خواهید کودکی خلاق داشته باشید باید وسایل بازی ساختنی را برای خرید انتخاب کنید چراکه ساختنی ها هیچ شکل و شمایل خاصی ندارند و کودک با خلاقیت خود به آن ها شکل می دهد. خمیر بازی یکی از بهترین ابزار هایی است که فرزند ما در بازی با خمیر به فردی خلاق تبدیل می شود؛ ساخت یک شخصیت یا ساخت یک بنا و یا ماشین با چند عدد خمیر رنگی بدون شکل به خلاقیت نیاز دارد. ناگفته نماند کودک زمانی که خمیر بازی می کند به طور خاص در حال افزایش خلاقیت خود است اما خمیر بازی نه تنها خلاقیت بلکه ابزاری برای تقویت مهارت های گوناگونی چون مهارت های حرکتی و تجسمی کودک است. کودک زمانی که خمیر نرم و بدون شکل را در دست می گیرد شاید تا چند وقت نتواند با آن شکل خاصی را درست کند اما به طبع با گذشت زمان و با افزایش خلاقیت به شکل تدریجی هم اعتماد به نفس بیشتری برای شکل دهی به ایده های خود دارد و هم ایده هایی خلاقانه دارد که هرکدام از آن ها می توانند برای خود جالب باشند. شما نیز به عنوان پدر و مادر پس از خرید اسباب بازی ساختنی خمیر بازی بهتر است که بیشتر در کنار فرزندتان وقت بگذرانید و با او مشغول ساخت و ساز شوید، اگر بدانید که تشویق های شما چه تاثیر مثبتی بر روند رشد و افزایش اعتماد به نفس فرزندتان می شود هیچگاه از این کار دست برنمی دارید.

خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند

اسباب بازی های ساختنی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند بسیار متنوع هستند و مدل های گوناگونی دارند که خمیر بازی یکی از صدها مدل وسایل بازی ساختنی است. یکی از معروف ترین و محبوب ترین وسایل بازی ساختنی لگو بازی است، شما با خرید اسباب بازی لگو فرزندتان را به یک بازی ساختنی بسیار جذاب دعوت می کنید. کودک در لگو بازی می تواند خلاقیت خود را به خوبی تقویت کند، روی هم قرار دادن مکعب های لگویی و ساختن یک بنای زیبا عین خلاقیت است که کودک به خرج می دهد. مکعب های لگویی با ابعاد و اشکال گوناگون و رنگ های متنوع طراحی شده اند تا کودک با ذهن خلاق خود بتواند آن ها را روی هم بچیند و ایده های ذهن خود را به واقعیت تبدیل کند. جالب است که اسباب بازی های ساختنی محدود به جنسیت خاصی نیستند و تمام کودکان می توانند از این وسیله بازی بهرمند شوند و خلاقیت خود را افزایش دهند. چراکه خلاقیت مساله ای همگانی است فرزند شما چه دختر باشد و چه پسر برای رشد به خلاقیت نیاز دارد. اما برخی از مهارت ها مانند مهارت بچه داری بیشتر دختر بچه ها را جذب می کند به همین دلیل است که عروسک ها به عنوان اسباب بازی دخترانه شناخته شده اند و کودک حس مادر بودن را با این وسیله بازی تجربه می کند. از طرفی ست های لوازم صنعتی و آچار ها نیز پسرانه هستند چراکه پسر بچه ها به دلیل روحیه متفاوت به این نوع وسایل بازی جذب می شوند. اما همانطور که گفته شد وسایل بازی ساختنی که ابزار افزایش خلاقیت هستند محدود به جنسیت نمی شود و همه کودکان می توانند با این نوع اسباب بازی ها مشغول بازی و یادگیری شوند.

انواع اسباب بازی های ساختنی هستند که می توانند برای کودک مفید واقع شوند که یکی از مهم ترین آن ها پازل ها هستند. پازل ها نیز مانند خمیر بازی و لگو بازی به افزایش خلاقیت کودک کمک می کنند، ذهن خلاق کودک باید قطعات را درست کنار هم بچیند تا پازل تکمیل شود. پازل ها نه تنها خلاقیت بلکه ذهن سه بعدی کودک را تقویت می کنند چراکه کودک باید بتواند تصویر را تقریبا در ذهن خود بسازد تا بتواند قطعات را در کنار هم بچیند. ساختنی ها به همان اندازه که مفید هستند همانقدر هم می توانند کسل کننده باشند، شما اگر هنگام خرید اسباب بازی ساختنی به رده سنی آن توجه نکنید و اشتباه خرید کنید به طور حتم فرزندتان با آن ارتباط برقرار نخواهد کرد و خریدتان بی فایده خواهد ماند. اگر موضوع بازی ساختنی برای گروه سنی بزرگسال باشد و فرزندتان نتواند از پس حل کردن آن برآید قطعا آن را کنار می گذارد و نسبت به بازی کردن با آن دلسرد می شود، و برعکس اگر یک پازل ساده برای فرزند هشت سال به بالا بخرید او نیز از سادگی پازل خود خسته خواهد شد و وسیله بازی را کنار خواهد گذاشت.

کودک خلاق با انواع اسباب بازی ها می تواند بازی های خلاقانه انجام دهد اما اگر به طور خاص می خواهید خلاقیت فرزندتان را تقویت کنید برای او وسایل بازی ساختنی بخرید. وسایل بازی ساختنی عبارتند از خمیر بازی ، انواع لگو ها ، انواع پازل ها ، هزار کاره ، باز و ساز ها ، مکعب های هوش و... که می توانید تمام این وسایل بازی را از فروشگاه اینترنتی بازی ساز مارکت بخرید. ساختنی ها در دسته بندی فکری ها هم قرار می گیرند چراکه برخی از ساختنی ها به دلیل پیچیدگی که دارند نیاز به فکر و تمرکز بیشتری هم خواهند داشت. لازم به ذکر است که خرید اسباب بازی های ساختنی معمولا برای کودکان زیر سه سال مجاز نیست چراکه این نوع وسیله بازی از قطعات نسبتا ریز تشکیل شده است و ممکن است کودک نوپا با در دهان گذاشتن قطعات ریزی که برای ساختنی ها طراحی شده است دچار خفگی شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()