سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 4 اسفند 1398 در ساعت 13 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

منچ و مارپله جزو اسباب بازی هایی است که همه آن را بازی کرده اند و کمتر کسی است که با این بازی جالب خاطره نداشته باشد. بازی منچ و مارپله به گونه ای طراحی شده است که مساوات بین بازی کنان رعایت می شود و هر کسی که مهره خوبی بیاورد می تواند پیش بیفتد. تعامل میان بازیکنان به فراوانی دیده می شود و کودک صبر و شکیبایی خود را با این اسباب بازی زیاد می کند، البته ناگفته نماند که برای بازی با منچ و مارپله سن و سال مهم نیست و تمام انسان ها در هر سنی که باشند می توانند از این بازی لذت ببرند. از مهم ترین فواید این بازی مفرح دسته جمعی بودن آن است، برای بازی با منچ و مارپله حتما باید دو نفر باشید اما اگر تعداد نفرات بیشتر باشد بازی مهیج تر خواهد شد. در این مقاله به تعدادی از ابزار های بازی می پردازیم که برای کودک مناسب هستند و با خرید این اسباب بازی ها می توانید به فرزند خود برای رسیدن به اهدافش کمک کنید.

خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی

خرید اسباب بازی برای کودکانی که تازه متولد شده اند تا سن یک سالگی کمی متفاوت تر از سنین دیگر است چراکه کودک در این سن تنها اجزای بدن خود را می شناسد و در حال آشنا شدن با بدن، حواس پنج گانه و محیط اطراف خود است. کودک تازه متولد شده به دست های خود خیره می شود، این کار برای او نوعی تفریح به حساب می آید پس در نتیجه به دست او اسباب بازی های رنگارنگ و سبک وزن بدهید و او را خوشحال کنید. او در این سن زود خسته می شود و بیشتر از پنج یا ده دقیقه نمی تواند با وسیله بازی که به دست او داده اید بازی کند اما همین مدت زمان کوتاه نیز کافی است زیرا او در همین مدت زمان کوتاه بار ها اسباب بازی خود را از این دست به آن دست می دهد و با این کار علاوه بر سرگرم شدن مهارت های خود را هم تقویت می کند. در دست گرفتن وسایل در این سن بهترین تفریح اوست و به این کار علاقه نشان می دهد پس بهتر است تا دو او را از وسایل و اسباب بازی های بی خطر پر کنید تا مشغول بازی و رشد باشد. نکته قابل توجه در این سن کودک درک از بقا است که به آن پی می برد، فرزند شما در این سن متوجه خواهد شد که هر وسیله ای بقا دارد بنابراین تصویر وسایل را در ذهن خود میسپارد تا هنگامی که اسباب بازی خود را ندید و پیدا نکرد برای پیدا کردن آن اطراف خود را جستجو کند. لیست خرید اسباب بازی هایی که در این سن برای او مفید می باشند به این شرح است: عروسک های نرم و بدون پرز، توپ های نرم و سبک، اسباب بازی های متحرک و ماشین هایی که موزیکال هستند و حروف و اعداد را به کودک آموزش می دهند، مکعب های پارچه ای یا چوبی که لبه های تیز ندارند، کتاب های پارچه ای با تصاویری جذاب و رنگارنگ، اسباب بازی های دندانی که می تواند برای آرامش لثه های خود آن را بجود، و از همه مهم تر اسباب بازی های موزیکالی که شعر ها و آواهای ملایم پخش می کنند.

اما کودکان یک تا سه ساله دیگر نمی توانند یک جا آرام و قرار داشته باشند، بنابراین خرید اسباب بازی هایی که او را به تحرک وادار می کنند بهترین انتخاب است. کودک از یک تا سه سالگی باید انقدر تحرک داشته باشد تا بدن قدرتمندی برای خود بسازد، او باید با انجام دادن بازی های پی در پی خود را خسته کند و انرژی خود را تخلیه کند تا بتواند خوابی آرام داشته باشد در غیر اینصورت هم شما و هم خود کودک آسیب می بینید. او در این سن تمرین می کند تا تعادل خود را حفظ کند و به محض اینکه در این کار ماهر شد دیگر هیچ چیز جلودار او نیست. خرید اسباب بازی هایی که او باید آن را هل دهد یا بکشد برای او انتخابی مناسب است چراکه با این بازی ها خود را مورد سنجش قرار می دهد. اگر می خواهید برای فرزند یک تا سه ساله خود اسباب بازی خرید کنید بهتر است که: توپ، سه چرخه، طناب و لوازم ورزشی، عروسک ها و لوازم جانبی آن ها، لگو ها، خمیر بازی های گوناگون، وسایل نقاشی و مکعب های چوبی رنگارنگ، انواع پازل ها و اسباب بازی تلفن خرید کنید.

با گذشت زمان و بالا رفتن سن کودک خط فکری او تغییر می کند علاوه بر این توانایی های جسمانی قدرتمند تری نیز خواهد داشت. کودک زمانی که به سن سه تا پنج سالگی می رسد دیگر می تواند هنرنمایی کند، او در این سن یک هنرمند است و آثار مهمی را می تواند خلق کند و خلاقیت خود را به شما نشان دهد. او در طی این سال ها خود را به دنیای بزرگ تر ها نزدیک تر کرده و اسباب بازی هایی را می پسندد که حداقل کمی واقعی تر باشند. برای بازی های او قانون وضع کنید چراکه او دیگر تابع قانون است و این موضوع را می تواند درک کند. کودک سه تا پنج ساله می تواند رنگ ها را تشخیص دهد تا حدودی بشمارد، او خیال پردازی های خود را بازی می کند و تخیلات خود را به دنیای واقعی می آورد. بهتر است در خرید اسباب بازی برای کودکان سه تا پنج ساله از روحیات کودک کمک گرفته و وسیله بازی مناسب را خرید کنید. وسایلی چون: قطار، کشتی، هواپیما و هلیکوپتر، ماشین و کامیون اسباب بازی، عروسک ها، انواع جورچین ها، انواع لگو ها، میخ و چکش و اسباب بازی جعبه ابزار، دومینو های کوتاه.

کودک پنج تا نه ساله دیگر از نظر جسمانی قدرتمند شده و محدودیت های کمتری دارد اما او تنها رشد جسمی نداشته بلکه از نظر فکری هم بزرگ شده است. به همین دلیل خرید اسباب بازی های فکری و آموزشی برای این سن توصیه می شود و تاثیرات بسیار مثبتی بر روی فکر و ذهن فرزندمان خواهد گذاشت. کودک در این سن می تواند دوست پیدا کند و بالا و پایین پریدن هایش را در جمع دوستانش ادامه دهد. او به دلیل اینکه تازه به اجتماع آمده ترجیح می دهد تا در گروه های کوچک دو تا چهار نفره بازی کند اما همین گروه کوچک هم برای یادگیری قوانین جمعی کافی است. در این سن برای کودک اسباب بازی هایی مثل: توپ و راکت، دوچرخه، گل های مجسمه سازی، بیلچه چنگک و وسایلی که به باغبانی مربوط است، وسایل ورزشی و طناب بازی، اسباب بازی ها و وسایل خیاطی، فرفره و انواع عروسک ها را خرید کنید.

کودک رفته رفته به سن نوجوانی نزدیک می شود، در این قسمت از خرید اسباب بازی برای کودکان نه تا دوازده ساله می گوییم. کودکان در این سن دیگر مثل سابق نیستند بلکه به دنبال تجربیات جدید و کسب اطلاعات به روز می گردند. کودکانی که تا چند سال پیش به سختی وارد اجتماع می شدند در این سن دیگر تبدیل به یک فرد اجتماعی که تحت تاثیر اجتماع است می شوند. او در این سن قواعد و قوانین را خوب می شناسد و هرچه اطلاعات بیشتری داشته باشد شانس پیروزی او بیشتر می شود. به این ترتیب خرید اسباب بازی ها و لوازمی چون: کتاب، لوازم و تجهیزات ورزشی، لوازمی که به هنر مربوط می شوند، دوچرخه های حرفه ای با تجهیزات ایمنی کامل، اسکی و اسکیت، اسباب بازی های کارتی و بازی های روی تخته ای، بازی هایی که با حافظه کودک کار دارند، کاردستی هایی چون بادبادک و اسباب بازی های ساختنی برای کودکان نه تا دوازده ساله مناسب می باشند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()