سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 14 مرداد 1398 در ساعت 15 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هر روزی که از تولد کودک می گذرد نسبت به روز قبل شاهد تغییر و تحولاتی در حرکات کودک هستیم و در حقیقت آن ها هر روز پیشرفتی شگفت انگیز دارند و کارهای جدید یاد می گیرند. کودک برای کشفیات خود دست به هر کاری میزند از کشیدن و پرت کردن تا در دهات گذاشتن اسباب بازی ها و لوازم ریز و درشتی که در اطراف خود می بیند. که البته این رفتار های کودک کاملا طبیعی می باشند و برای رشد و تکامل لازم است که دست به این کار ها بزند. این ما هستیم که باید مراقب کودک باشیم تا کاری که می کند و وسایلی که در اطراف خود دارد برایش خطرساز نباشند. قبل از خرید اسباب بازی برای کودک به رده سنی که روی بسته بندی آن وسیله بازی وجود دارد دقت کنید، شاید با گذر زمان این عمل کودک که وسایل را با در دهان گذاشتن کشف می کند برای شما عادی شده باشد و ناگهان کودک با قرار دادن قطعات ریزی که از اسباب بازی خود کنده است حادثه ای بسازد. پس با خرید آگاهانه و هوشمندانه مانع به وجود آمدن حادثه شوید.

خرید اسباب بازی با قطعات ریز و خطر بلعیده شدن آن توسط کودک خوردسال

کودک قبل از آشنا شدن با حس لامسه وسایل را با دهان خود امتحال می کند، او این کار را تقریبا از دو یا سه ماهگی شروع می کند و تا دو سال به این نوع کشف کردن ادامه می دهد. پس حداقل تا دو سالگی اسباب بازی ها و وسایلی که قطعات ریز دارند را از دسترس کودک دور نگه دارید و حتما به رده سنی که روی بسته بندی ها درج شده است هنگام خرید اسباب بازی دقت کنید. البته با گذشت زمان و بالا رفتن سن کودک این عادت یا بهتر است بگوییم این روش کشف ترک می شود و کودک با یک روش بهتر کار را ادامه می دهد اما باید مراقب باشیم که کودک بیش از حد اسباب بازی ها و لوازم را در دهان خود نگهداری نکند زیرا ممکن است با عادت کردن به این کار میل کمتری به غذا خوردن داشته باشد و در عوض خاک، چسب، کاغذ، باتری و... جایگزین کند؛ البته این اتفاق مربوط به موارد خاص می شود و کمبود برخی از ویتامین ها است که باعث می شود که کودک همه چیز را به چشم خوراکی ببیند به همین دلیل است که کودکان بعضا به خوردن خاک رو می آورند. در دهان گذاشتن قطعات ریز، لوازم گوناگون و اسباب بازی ها تا زمانی طبیعی است که کودک بیش از حد این کار را انجام ندهد و تنها برای کشفیات و کنجکاوی خود این عمل را انجام دهد.

کودک هیچ نمی داند که جویدن و در دهان گذاشتن قطعات ریز که ممکن است بر اثر عدم توجه هنگام خرید اسباب بازی به اخطار هایی که روی بسته بندی مبنی بر مناسب بودن برای رده سنی وسیله بازی وجود دارد و باید به آن توجه شود به او آسیب جدی وارد می کند پس در نتیجه این وظیفه بر عهده پدر و مادر است که با رعایت این موضوع از فرزند خود در برابر اینگونه خطرات محافظت کنند. با رعایت نکات قبل از خرید اسباب بازی و تنظیم ویتامین های بدن کودک با مواد غذایی مناسب از مبتلا شدن کودک به پیکا جلوگیری کنید. پیکا نام پرنده ای است که همه چیز خوار است و تمام اشیا و قطعات ریز را با خود به لانه می آورد که اسم این پرنده را به دلیل شباهت روی این بیماری و اختلال گذاشته اند. مساله نگران کننده ای نیست و همه چیز قابل درمان است و علاوه بر این بالا رفتن سن و سال کودک نیز بر بهبود این مساله موثر است. اما رعایت نکات امنیتی که گفته می شود و روی بسته بندی اسباب بازی ها درج شده است ضروری است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص
10 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()