سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 20 دی 1397 در ساعت 19 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پدر و مادر برای اینکه از خرید اسباب بازی کودک خود راضی باشند کودک را هنگام بازی کردن تماشا می کنند تا خوب متوجه حرکات فرزندشان هنگام بازی کردن با وسیله بازی بشوند. همبازی شدن با کودک برای تمام خانواده ها کاری لذت بخش است و همه از این کار خورسند و خوشحال هستند زیرا این کار باعث بالا رفتن سطح همبستگی و ایجاد عشق و علاقه بیش از پیش میان افراد خانواده می شود. حال وقتی هنگام خرید اسباب بازی کودک با همدیگر همفکر و هم نظر هستید بازی با آن وسیله برایتان بسیار جذاب می شود. حال در ادامه به این موضوع بیشتر میپردازیم.

1- همیشه باید حواسمان باشد تا هنگام خرید اسباب بازی کودک به سن کودکانمان دقت کنیم. هیچوقت یک توپ رنگارنگ با ابعاد کوچک برای یک کودک دوازده ساله مناسب نیست و یا اینکه اسباب بازی فکری برای کودک سه ساله ما مفید نیست. این مساله آنقدر مهم است که حتی کودکان بزرگتر به عنوان مثال باید اسباب بازی ماشین ساز و باز خود را از دسترس خواهر یا برادر کوچکترش دور کند زیرا بخاطر داشتن قطعات ریز امکان خطر برای کودکان کوچکتر وجود دارد.

2- توجه داشته باشید که شکسته شدن اسباب بازی چوبی یا پلاستیکی برای کودک خطرناک است. هر چند وقت یکبار به صورت دائم تمام وسایل کودک خود را بررسی کنید تا میان آن ها چیزی شکسته یا خراب نباشد به خصوص اسباب بازی چوبی یا پلاستیکی که قدیمی شده است و کودک خیلی وقت است با آن ها بازی می کند، جدا کنید و کنار بگذارید یا دور بریزید تا خطرساز نباشند. هنگامخرید اسباب بازی چوبی  همیشه به این موضوع دقت کنید که از چوب مرغوب و ضخیم ساخته شده باشد.

3- اگر خیلی وقت است از خرید اسباب بازی کودک خود می گذرد و رنگ آن وسیله رفته است اما هنوز خود وسیله سالم است آن را از نو رنگ کنید.

توجه به چند نکته مهم هنگام خرید اسباب بازی کودک

4- بسیار مهم است که وسایل کودک تمیز باشند. هنگام خرید اسباب بازی کودک دقت کنید که وسیله خاکی یا چرک نباشد یا اینکه اگر بعد از مدت ها بازی کردن کودک متوجه این موضوع شدید و کودک به عنوان مثال مشغول ماشین بازی بود او را با وسیله ای دیگر سرگرم کنید و سریعا اسباب بازی ماشین کودک را تمیز و ضدعفونی کنید.

5- هنگام خرید اسباب بازی کودک به رده سنی دقت کنید تا برای کودکتان مفید باشد.

6- همیشه دقت داشته باشید تا هنگام خرید اسباب بازی موزیکال میزان صدایی که از عروسک یا جغجغه و یا انواع آلات موسیقی کودکانه تولید می شود به اندازه باشد و بیش از حد مجاز نباشد چراکه اگر صدای تولید شده از عروسک یا اسباب بازی موزیکال زیاد باشد امکان آسیب رسیدن به شنوایی کودک وجود دارد پس هنگام خرید وسیله بازی صدا دار به این موضوع توجه کنید.

7- همانطور که می دانید تحرک و بازی های حرکتی برای سلامت جسمانی و حتی سلامت روح و روان کودک بسیار مفید است پس هنگام خرید اسباب بازی کودک دقت کنید که فرزندتان هنگام بازی با آن به جنب و جوش بیفتد. روزی چند ساعت دویدن و بازی کردن برای کودک بسیار مفید و حائز اهمیت است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()