سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 23 دی 1397 در ساعت 15 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تحقیق در مورد خرید اسباب بازی فکری مناسب

رسالت اسباب بازی فکری این است که فکر و ذهن کودک را تقویت کند و برای ذهن او مفید باشد و او را به چالش بکشد به گونه ای که کودک تمام افکارش را مشغول حل کردن مسایل پیچ در پیچ بازی و یاد گرفتن راه حل ها کند. حال وقتی تصمیم به خرید اسباب بازی فکری برای کودک می کنید باید در نظر داشته باشید که سن کودک به اندازه ای باشد که بتواند مسائل را حل کند و از پس آن برآید دقت داشته باشید که اول از ساده ترین ها شروع کنید چون فکری بودن بازی خود برای کودک سخت است و او باید کم کم ورود کند به عبارتی دیگر کودک نگهدارنده انواع اسباب بازی فکری خریداری شده توسط پدر و مادرش نباشد بلکه با تمام حواس با آن بازی کند و به بهترین شکل مورد استفاده او قرار گیرد.

یکی از نکاتی که در مورد خرید بازی فکری ها باید دقت کرد این است که قیمت زیاد مهم نیست و نباید قیمت بالا را ملاک قرار داد، حتما نباید به فکر لوکس بودن آن باشید بلکه موضوع بسیار مهم تر است. یک اسباب بازی فکری ارزان قیمت با موضوع مناسب و درخور سن و سال کودک بسیار کارآمد تر و مفید تر از انواع بازی فکری گران قیمت و لوکس است. درست است ظاهر بسیار مهم است و کودکان با رنگ های شاد ارتباط بیشتری برقرار می کنند که البته این را هم باید گفت قیمت اسباب بازی فکری هیچ ربطی به رنگی بودن و شاد بودن آن ندارد. تمام تولید کننده ها سعی بر این دارند که رنگ های مناسب با کودک را در محصولات خود به کار ببرند.

تحقیق در مورد خرید اسباب بازی فکری مناسب

همیشه قبل از مدرسه رفتن فرزندان به فکر خرید اسباب بازی فکری برای آن ها باشید زیرا تمام رفتار های اولیه کودک قبل از رفتن به دبستان و پیش دبستانی شکل می گیرد. او باید قبل از حضور در جامعه بیاموزد که چگونه ارتباط برقرار کند و چگونه دوست هایی برای خود انتخاب کند که هم فکر و هم نظر او باشند. اصولا انواع بازی فکری ها گروهی هستند که کودک با دعوت کردن پدر یا مادر و یا برادر و خواهر بزرگتر از خودش مهارت چگونه درخواست کردن و چگونه دعوت کردن را یادمیگیرد که این مهارت در آینده به درد او خواهد خورد. شما به انواع اسباب بازی فکری ها که دقت کنید متوجه این موضوع خواهید شد مثلا اگر بخواهیم از ساده ترین آن نام ببریم بازی منچ و مارپله تا سخت ترین ها که بازی شطرنج و انواع مختلف آن که نمی توان همه را نام برد همه گروهی هستند و کودک را با سازش در گروه آشنا می کنند. البته خیلی از این بازی ها انفرادی هم هستند مثل مکعب روبیک اما فقط حل کردن آن کار یک نفر است، روبیک را نیز می توان گروهی بازی کرد و در جمع مسابقه گذاشت. در آخر باید گفت که خرید اسباب بازی فکری برای کودک از همان سال های ابتدایی زندگی مفید است و ذهن او را برای حل کردن مسائل زندگی آماده می کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()