سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 17 شهریور 1399 در ساعت 20 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که وسایل بازی متناسب با گروه های سنی گوناگون ساخته شده اند و باید پیش از خرید اسباب بازی به این نکته مهم توجه کنیم که حل کردن یک پازل هزار تکه برای کودک پنج ساله ما بسیار دشوار است و بازی کردن با چنین وسیله بازی برای او نه تنها آموزنده و کمکی نیست بلکه موجب خسته شدن کودک از بازی، پایین آمدن سطح اعتماد به نفس او و از بین رفتن شوق و خلاقیت در کودک می شود. اینکه کودک پنج یا شش ساله برای بازی کردن با بازی های فکری آماده شده کاملا درست است اما باید وسیله بازی در سطح توانایی های او باشد. همچنین برعکس این هم وجود دارد برخی از پدر و مادر ها به دلیل مشغله ای که در طول روز دارند زمان بسیار محدودی را با فرزندشان می گذرانند به همین دلیل برای خرید اسباب بازی به سراغ مدل های آسانی میگردند تا گره ای در بازی کودک پیش نیاید، درصورتی که اگر حل مسائل در بازی برای کودک بسیار ساده باشد او باز هم از این بازی خسته شده و رغبتی به بازی کردن نشان نمی دهد. وسایل بازی همیشه باید نه آنقدر آسان باشند که کودک دلسرد و زده شود و نه آنقدر سخت که حل آین برای کودک تقریبا غیر ممکن باشد. بلکه اسباب بازی هایی را بخرید که کودک را به چالش بکشد و پس از تلاش برای حل آن و کمی کمک گرفتن از شما قادر به حل آن باشد و نتیجه بگیرد، کودک اگر به نتیجه برسد رشد می کند و پله های رشد و تعالی را یکی پس از دیگری می پیماید.

تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک

بازی ها و اسباب بازی ها کودک را آماده می کنند تا او نقش خود را در آینده پیدا کند چراکه وسایل بازی کودک را به فکر وادار می کنند و کودک را با مفاهیمی چون ابعاد، اشکال، رنگ ها... آشنا می شود. هدفمند خرید کنید و به علایق کودک دقت کنید، شما می توانید با در نظر گرفتن علاقمندی های کودک در مورد اسباب بازی ها انتخاب بهتری داشته باشید و متناسب با علایق فرزندتان وسایل بازی فکری خوبی را انتخاب کرده و بخرید. در این مورد خاص حساسیت به خرج دهید چراکه بسیار مهم است فرزند شما قرار است مدت زمان زیادی را با وسیله بازی خود سرگرم باشد پس مطمئنا تاثیرات آن وسیله بازی در رفتار های کودک دیده خواهد شد. شما می توانید با خرید اسباب بازی پازل متناسب با سن و سال فرزندتان به او کمک کنید تا مهارت هایی چون قدرت تفکر، تمرکز، توجه و مهارت های حرکتی خود را تقویت کند. این را بدانید که کودک مانند یک نوار خام است و از ابتدای تولد خود شروع به ضبط می کند، به او کمک کنید تا نوار خود را از کار های مهم پر کند، کودک به شدت انعطاف پذیر است بنابراین او شکل دنیایی می شود که در آن زندگی می کند و بزرگ می شود. با انتخاب درست کمک کنید تا زمان کودک به بازی کردن با انواع اسباب بازی های مناسب برای او بگذرد و این زمان به بهترین شکل ممکن بگذرد.

کودک با وسایل بازی خود هم بازی می کند و به آموزش مهارت های گوناگون می پردازد و هم با اسباب بازی خود ارتباط احساسی برقرار می کند، کودک اگر از وسیله بازی خود راضی باشد با آن دوست می شود. به همین دلیل خرید این وسیله دوست داشتنی برای کودک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وسایل بازی می توانند بر روی تمایلات عاطفی کودک تاثیرگذار باشند و تمایلات روانی کودک را تغییر دهند. به عنوان مثال اگر یک پسر بچه در یک محیط دخترانه قرار بگیرد و با اسباب بازی های دخترانه سرگرم شود ممکن است روحیه او کمی لطیف تر از پسر بچه ای که با ربات دایناسور و اکشن فیگر ها بازی می کند باشد. شما باید این موضوع را کنترل کنید تا روحیات فرزندتان شبیه جنسیت مخالف نشود چراکه این تغییر روحیه نادرست در آینده او موثر است. ژان پیاژه متخصص و روان درمانگر کودکان هم گفته است که در انتخاب و خرید اسباب بازی متناسب با روحیات و جنسیت کودک باید حساسیت و دقت به خرج داد، او بر این معتقد است که وسایل بازی ابزار هایی تاثیر گذار هستند که تمایلات عاطفی و همچنین روانی کودک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. بنابراین می توان گفت که یکی از تاثیر گذار ترین چیز هایی که مسیر رشد کودک را تحت تاثیر خود قرار می دهد اسباب بازی است. از این ابزار کارآمد می توانیم کمک بگیریم و در امور تربیتی کودک بهترین بهره را از آن ببریم.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()