سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 1 اسفند 1398 در ساعت 12 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی ها ابزار و عامل بازی هایی هستند که کودک در طول روز انجام می دهد و می توان گفت بازی اصلی ترین عامل تخلیه کودک از نظر روحی و جسمی است. به عبارتی کودکانی که در تمام دوران کودکی خود اسباب بازی های مناسب دوران خود را داشته اند از نظر فکری و جسمی سالم هستند. بهترین تجویز برای بهبود حال کودکانی که تحت فشار روحی و روانی هستند انجام دادن بازی های شاد و پی در پی است چراکه کودک با غرق شدن در بازی تمام کمبود های خود را تخیل می کند و اینگونه آرامش می گیرد. انرژی های تحت فشاری را باید با بازی کردن و با اسباب بازی ها بیرون ریخت تا کودک تخلیه شود. کودک با غرق شدن در نقش می تواند در کنار اسباب بازی شخصیت کارتونی محبوبش احساساتی چون رنجش، ترس، نگرانی، خشم و شادی خود را به سلیقه خود در بازی تخلیه کند.

تاثیرات درمانی اسباب بازی

به همین دلیل است که باید در خرید اسباب بازی دقت کنید و آن وسیله بازی را خرید کنید که کودک به راحتی می تواند با آن ارتباط برقرار کند. بازی نه تنها موجب تخلیه کودک می شود بلکه بهترین روش برای آموزش به کودک است، شما از طریق بازی می توانید مهارت های فرزندتان را تقویت کنید و او را برای مقابله با موانع زندگی آماده سازید. با کمک گرفتن از اسباب بازی ها در بازی به فرزندتان رنگ ها، شمارش اعداد، حروف فارسی، ترتیب و سایز ها را به فرزندتان بیاموزید. کودک برای یادگیری باید دقت کند و مباحث گوناگون را در ذهن خود بسپارد در نتیجه ذهن او را باید از اطلاعات مفید پر کنیم و این کار ها با بازی به بهترین شکل انجام می شود. کودکان با قرار گرفتن در یک جمع دوستانه و قرض دادن اسباب بازی ها به یکدیگر برای بازی با مفاهیمی چون دست و دلبازی، امانتداری، نیکی به هم نوع و تعامل آشنا می شود، آشنایی با این مفاهیم از فرزند ما یک شخص اجتماعی میسازد. همچنین کودک مهارت های زبانی و حرف زدن در جمع را با انجام بازی گروهی میان جمعی از دوستان و هم سن های خود یاد می گیرد. برای فرزندتان و دوست هایش شعر بخوانید و داستان تعریف کنید و از آن ها بخواهید تا شعر ها را حفظ کرده و در مورد داستان ها با هم حرف بزنند و نظر بدهند تا مهارت های زبانی فرزندتان به بهترین شکل تقویت شود.

در نظر داشته باشید که برای تاثیر هرچه بیشتر نکات آموزشی در بازی باید هیچ چیز اجبازی نباشد، نظرتان را به کودک تحمیل نکنید هرچند که نظر شما برگرفته از تجربه است اما تحمیل کردن نظر اثری عکس و مخرب دارد. شما باید با شناختی که نسبت به فرزندتان دارید با ایجاد جذابیت های گوناگون و خرید اسباب بازی های مورد علاقه او موضوع بازی را به آرامی به سمتی که می خواهید هدایت کنید. حس تعامل را در فرزندتان تقویت کنید، کودک شما باید با همبازی های خود تعاملاتی داشته باشد تا اگر مشکلی دارد آن مشکل را حل کند، به عنوان مثال برای بازی کردن با یک اسباب بازی فکری با همفکری و کمک گرفتن از همبازی ها مراحل بازی فکری به راحتی طی می شود. همچنین این تعاملات موجب افزایش تحرک بدنی کودک می شوند زیرا زمانی که کودک برای بازی کردن در یک گروه چند نفره قرار می گیرد مجبور است برای پیروز شدن یا همراه شدن با دوستانش با سرعت در بازی عمل کند و اینگونه ناخدآگاه مهارت های جسمانی خود را تقویت می کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند سال ها بازی و سرگرمی جهانیان با اسباب بازی هایی که از دل آتش پدید آمدند داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن داستان اسباب بازی و بهترین سکانس آن خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله خرید بهترین اسباب بازی برای کودکان 2 تا 10 ساله در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید در خرید اسباب بازی مراقب باشید غیر مجاز ها را انتخاب نکنید اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست اسباب بازی کودکان زیر یک سال و نوزاد را چگونه باید شست خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها خرید انواع اسباب بازی مجاز برای یک ساله ها
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()