سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 1 اسفند 1398 در ساعت 12 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی ها ابزار و عامل بازی هایی هستند که کودک در طول روز انجام می دهد و می توان گفت بازی اصلی ترین عامل تخلیه کودک از نظر روحی و جسمی است. به عبارتی کودکانی که در تمام دوران کودکی خود اسباب بازی های مناسب دوران خود را داشته اند از نظر فکری و جسمی سالم هستند. بهترین تجویز برای بهبود حال کودکانی که تحت فشار روحی و روانی هستند انجام دادن بازی های شاد و پی در پی است چراکه کودک با غرق شدن در بازی تمام کمبود های خود را تخیل می کند و اینگونه آرامش می گیرد. انرژی های تحت فشاری را باید با بازی کردن و با اسباب بازی ها بیرون ریخت تا کودک تخلیه شود. کودک با غرق شدن در نقش می تواند در کنار اسباب بازی شخصیت کارتونی محبوبش احساساتی چون رنجش، ترس، نگرانی، خشم و شادی خود را به سلیقه خود در بازی تخلیه کند.

تاثیرات درمانی اسباب بازی

به همین دلیل است که باید در خرید اسباب بازی دقت کنید و آن وسیله بازی را خرید کنید که کودک به راحتی می تواند با آن ارتباط برقرار کند. بازی نه تنها موجب تخلیه کودک می شود بلکه بهترین روش برای آموزش به کودک است، شما از طریق بازی می توانید مهارت های فرزندتان را تقویت کنید و او را برای مقابله با موانع زندگی آماده سازید. با کمک گرفتن از اسباب بازی ها در بازی به فرزندتان رنگ ها، شمارش اعداد، حروف فارسی، ترتیب و سایز ها را به فرزندتان بیاموزید. کودک برای یادگیری باید دقت کند و مباحث گوناگون را در ذهن خود بسپارد در نتیجه ذهن او را باید از اطلاعات مفید پر کنیم و این کار ها با بازی به بهترین شکل انجام می شود. کودکان با قرار گرفتن در یک جمع دوستانه و قرض دادن اسباب بازی ها به یکدیگر برای بازی با مفاهیمی چون دست و دلبازی، امانتداری، نیکی به هم نوع و تعامل آشنا می شود، آشنایی با این مفاهیم از فرزند ما یک شخص اجتماعی میسازد. همچنین کودک مهارت های زبانی و حرف زدن در جمع را با انجام بازی گروهی میان جمعی از دوستان و هم سن های خود یاد می گیرد. برای فرزندتان و دوست هایش شعر بخوانید و داستان تعریف کنید و از آن ها بخواهید تا شعر ها را حفظ کرده و در مورد داستان ها با هم حرف بزنند و نظر بدهند تا مهارت های زبانی فرزندتان به بهترین شکل تقویت شود.

در نظر داشته باشید که برای تاثیر هرچه بیشتر نکات آموزشی در بازی باید هیچ چیز اجبازی نباشد، نظرتان را به کودک تحمیل نکنید هرچند که نظر شما برگرفته از تجربه است اما تحمیل کردن نظر اثری عکس و مخرب دارد. شما باید با شناختی که نسبت به فرزندتان دارید با ایجاد جذابیت های گوناگون و خرید اسباب بازی های مورد علاقه او موضوع بازی را به آرامی به سمتی که می خواهید هدایت کنید. حس تعامل را در فرزندتان تقویت کنید، کودک شما باید با همبازی های خود تعاملاتی داشته باشد تا اگر مشکلی دارد آن مشکل را حل کند، به عنوان مثال برای بازی کردن با یک اسباب بازی فکری با همفکری و کمک گرفتن از همبازی ها مراحل بازی فکری به راحتی طی می شود. همچنین این تعاملات موجب افزایش تحرک بدنی کودک می شوند زیرا زمانی که کودک برای بازی کردن در یک گروه چند نفره قرار می گیرد مجبور است برای پیروز شدن یا همراه شدن با دوستانش با سرعت در بازی عمل کند و اینگونه ناخدآگاه مهارت های جسمانی خود را تقویت می کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه خرید اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد کودک با این اسباب بازی تجربیات زیادی به دست می آورد خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک خرید اسباب بازی مناسب برای جلو گیری از ایجاد ترس در کودک این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید این ربات اسباب بازی را می توانید با صدای خود به ماشین تبدیل کنید ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی ایده گرفتن از داستان ها برای ساخت بازی و اسباب بازی با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید با لگو تکنیک اسباب بازی ماشین خود را مهندسی کنید چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود چه دلایلی باعث ترس کودک از بازی کردن می شود تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب تغییر سبک زندگی با خرید اسباب بازی مناسب
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()