سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 14 ارديبهشت 1399 در ساعت 16 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

روانشناسان بر این عقیده هستند که مادر و پدر با به کار گیری چند روش ساده در میان وقت گذرانی ها و بازی ها با کودک می توانند فرزندی خلاق و نابغه داشته باشند. همانطور که در مقالات و متن های متعدد آمده است پدر و مادر اولین و تاثیر گذار ترین شخص در زندگی کودک هستند، وقت گذاشتن و بازی کردن پدر و مادر با کودک نه تنها برای او خسته کننده نیست بلکه کودک بی نهایت علاقمند به این همبازی شدن ها است. اسباب بازی ها ابزار هایی هستند که کار را راحت می کنند، شما با در دست گرفتن وسیله بازی راحت تر می تونید با کودک ارتباط برقرار کنید. در ادامه با هم در مورد روش هایی ساده و کاربردی برای تربیت کودکی خلاق بخوانیم:

یک کودک خلاق و نابغه لزوماً نباید باهوش باشد بلکه خلاقیت و نبوغ در کارها به میزان تجربه بستگی دارد، کودک هرچه تجربه خود را در بازی ها و کار های روزمره بالا ببرد توان بیشتری برای حل مسائل دارد و هرچه راحت تر مسائل پیش روی خود را حلاجی کند شاهد نبوغ در کار های او خواهیم بود. حال اسباب بازی ها در این میان ابزار های جذابی هستند که کودک را مشتاق به انجام کار های گوناگون می کنند و قول معروف کودک را به چالش می کشند. ناگفته نماند که تمام کودکان خلاق هستند و از اینکه کار های خلاقانه انجام دهند و مورد توجه پدر و مادر قرار بگیرند لذت می برند، فقط ما به عنوان بزرگ تر باید محیط و شرایط را برای او هموار کنیم. کودک نیازمند کسب اطلاعات است تا ایده های خود را عملی کند، با او بازی کنید و او را از دنیای اطرافش مطلع سازید هرگز با کودک بچه گانه حرف نزنید خیلی جدی اسباب بازی او را بردارید و با او در مورد حل مسائل حرف بزنید و بازی کنید. اسباب بازی های فکری و آموزشی در این راه کمک خوبی می کنند و می توانید این نوع لوازم بازی برای پیش برد اهدافتان بهرمند شوید.

با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید

تمام کودکان از تخیل کردن لذت می برند و علاقمند به فضاهای فرا زمینی و غیر واقعی هستند، ترتیب یک نمایش خیالی را بدهید و از اسباب بازی های خاص و ربات ها در این نمایش استفاده کنید. در میانه های بازی شاهد ابتکار عمل و خلاقیت از سوی فرزندتان خواهید بود، او برای تمام اسباب بازی ها در این بازی شخصیت سازی می کند و علاوه بر لوازم بازی از دیگر لوازم ها نیز برای ساخت یک هیولا استفاده خواهد کرد. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است، غرق شدن کودک در تخیلات و ساخت کارکتر های تخیلی بیانگر توانایی های فکری و خلاقیت اوست و شما باید این زمینه را برای کودک فراهم کنید. یکی از راه هایی که به شما ایده می دهد تماشای فیلم ها و انیمیشن های تخیلی است، با فرزندتان به تماشای فیلم های تخیلی بنشینید و ایده های جدید را در بازی با اسباب بازی ها عملی کنید. اگر اهل تماشای چنین فیلم هایی نیستید می توانید از کتاب ها و متن ها کمک بگیرید و با مطالعه این نوع داستان ها ایده های جدید به دست بیاورید.

برای کودک الگو سازی کنید و خود بهترین الگو برای او باشید، فرزند شما از خود شما الگو برداری می کند دختر ها از مادر خود و پسر ها از پدر الگو می گیرند. زمانی که در کنار فرزندتان با اسباب بازی ها مشغول بازی هستید خلاق باشید و خلاقیت به خرج دهید، شما می توانید ساعاتی از روز را کودک شوید و با فرزندتان بازی کنید شما کودکی با تجربه هستید که در میان بازی ها می توانید نکات مهمی را به فرزندتان آموزش دهید. خلاق باشید و چند بعدی بودن را به فرزندتان آموزش دهید به عنوان مثال با اسباب بازی ماشین چند نوع بازی انجام دهید و ماشین بازی را از یکنواخت بودن درآورید. در انجام برخی از کار ها به کودک آزادی عمل بیشتری بدهید و با این کار اعتماد به نفس او را بالا ببرید، کودک هرچه اعتماد به نفس بالا تری داشته باشد بهتر می تواند تصمیم گیری کند و خلاق تر خواهد شد. به عنوان مثال در هنگام خرید اسباب بازی و لوازم کودک اجازه دهید خود او هم در تصمیم گیری مشارکت کند، اگر انتخاب درستی داشت با کمال میل بپذیرید اما اگر انتخاب او خوب نبود با او حرف بزنید و مشکلاتی که قرار است با آن خرید به وجود آید را به او بگویید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کنترل اسباب بازی ها در دست کودک است کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند کدام اسباب بازی ها می توانند مضر باشند با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید با اسباب بازی ها فرزندتان را به یک نابغه خلاق تبدیل کنید روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها روش هایی مناسب برای ضدعفونی کردن انواع اسباب بازی ها نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نکاتی جالب برای مرتب چیدن اسباب بازی ها در اتاق بازی کودک نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور نحوه ضدعفونی کردن اسباب بازی های پارچه ای و باتری خور آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان آمار خرید و فروش اسباب بازی در سراسر جهان بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم بهتر است کنار کودک هنگام بازی با اسباب بازی ها باشیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه با خرید اسباب بازی مناسب کودکی شجاع پرورش دهیم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم چگونه اسباب بازی های کودک را بشوییم خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی خرید اسباب بازی مناسب از بدو تولد تا بزرگسالی تاثیرات درمانی اسباب بازی تاثیرات درمانی اسباب بازی دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک دسته بندی اسباب بازی ها بر اساس سن کودک بهترین اسباب بازی در تمام سنین بهترین اسباب بازی در تمام سنین اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید اطلاعات کودک را در مورد اسباب بازی ها کامل کنید خرید اسباب بازی های جدید و خاص خرید اسباب بازی های جدید و خاص پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید پیش از خرید اسباب بازی چه اندازه اطلاعات در مورد آن دارید خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند خرید اسباب بازی هایی که به تقویت هوش کودکان یک ساله کمک می کنند کودکانی که اسباب بازی ندارند کودکانی که اسباب بازی ندارند بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص بازی درمانی با اسباب بازی های مشخص
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()