سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 12 آذر 1397 در ساعت 19 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بازی فکری جدید و اسباب بازی قدیمی

با در نظر نگرفتن اسباب بازی های امروزی مثل اسباب بازی های برقی با قیمت بالا و توجه بیشتر به اسباب بازی های ساده تر و قدیمی تر که اتفاقا کارشناسان و روانشناسان کودک در این زمینه به خرید این اسباب بازی ها معتقدند می توان به کودک این امکان را داد که هنگام بازی با این اسباب بازی ها با پدر و مادر خود نیز هم بازی شود و قدرت تخیل و خلاقیت خود را تقویت کند. از این دست اسباب بازی ها می توان به بازی فکری از قبیل: پازل ها و اشکال هندسی اشاره کرد. به گفته یکی از کارشناسان در این زمینه به نام آلن مندلشن بهترین نوع اسباب بازی ها آنهایی هستند که هوش و خلاقیت کودک را به چالش بکشند که بر خلاف تصور خیلی از پدر مادر ها اسباب بازی های ساده ای مثل چند تکه مقوا یا اسباب بازی لگو که بتوان با آن ها اشکالی مثل خانه و چیزهایی شبیه به این درست کرد مناسب ترین آن ها هستند.

بازی فکری جدید و اسباب بازی قدیمی

اسباب بازی های کنترلی یا برقی به این دلیل که تفکری در ساخت آن ها نبوده و اساسا با اهداف تجاری و جذب کودکان به این مدل از اسباب بازی ها ساخته شده، قدرت تفکر و تخیل را از کودک می گیرد که این باعث مشکل حتی در تکلم کودک می شود. خطر دیگری که این اسباب بازی ها برای کودکان دارند کم تحرکی و به سبب آن چاقی است که مشکلات فراوانی برای کودک به همراه دارد.

برای به چالش کشیدن هوش و تخیل کودکان می توان به بازی فکری هایی از قبیل: بازی فکری مونوپولی، بازی فکری عمو پولدار و اسباب بازی هایی که در در آن ها از کارت های هوش استفاده شده اشاره کرد.در آخر باید گفت بهترین اسباب بازی ها برای کودکان ما قالبا آن های نیستند که قیمت بیشتری داشته و ظاهری فریبنده دارند بلکه بازی فکری ها برای آن ها مناسب تر بوده و می تواند به رشد کودک کمک شایانی کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()