سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 2 آذر 1399 در ساعت 17 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن

پیش از هر موضوعی برقرار کردن ارتباط با اسباب بازی مهم ترین نکته ای است که در وسایل بازی پیش از خرید باید به آن دقت کرد چراکه کودک ابتدا باید با وسیله بازی خود ارتباط برقرار کند تا بتواند ساعت ها زمان خود را صرف بازی کردن با آن کند. به عبارتی دیگر کودک به هر حال خود را در طول روز سرگرم می کند و به بازی می پردازد اما اگر وسایل بازی او مناسب نباشند به سراغ وسایل خانه می رود و سر خود را با وسایل خانه گرم می کند، اما وسایل خانه ممکن است خطرناک باشند و موجب آسیب کودک شوند. یکی از وسایل بازی مهم که همیشه می توانید متناسب با سن فرزندتان یکی از مدل های آن را بخرید لگو است. کودک لگو بازی را از سن دو سالگی می تواند شروع کند، کودکان نوپا علاقه بسیار زیادی به تکه تکه کردن وسایل دارند و با این کار می توانند با اجسام ارتبات برقرار کنند و ابعاد آن قطعه را کشف کنند بنابراین با خرید اسباب بازی لگویی که قطعات بزرگی دارند و مناسب کودکان نوپا هستند می توانید او را صاحب یک وسیله بازی مناسب کنید. اینکه کودک نوپا وسایل بازی خود را به زمین می کوبد و سعی دارد قطعات آن را از هم جدا کند کاملا طبیعی است زیرا او راه دیگری برای شناخت وسایل بلد نیست! او هنوز نمی داند که جسم پلاستیکی با جسم فلزی و کاغذی چه تفاوتی دارند به همین دلیل با پاره کردن و پرتاب کردن آن ها می خواهد متوجه تفاوت آن ها بشود. البته توجه کنید که پرتاب کردن و کوبیدن اسباب بازی ها به اطراف هم حدی دارد که اگر فرزند شما بیش از حد این کار را تکرار می کند ممکن است به اختلالاتی چون پرخاشگری و یا بیش فعالی دچار است که باید درمان شود.

ارتباط برقرار کردن با اسباب بازی ها در هر سن و هر شخص با توجه به موقعیت کودک متغیر است شما نمی توانید توقع کنید که فرزندتان از دو تا پنج سالگی با یک وسیله بازی بتواند مدام بازی کند و سپس فرزند دیگرتان نیز با همان اسباب بازی بتواند ارتباط برقرار کند. دو برادر در یک خانه می توانند طرز تفکر متفاوتی نسبت به یکدیگر داشته باشند، یکی به ماشین بازی علاقمند باشد و دیگری به تفنگ بازی و ماجراجویی های پلیسی علاقه بیشتری نشان دهد. اما با تمام این تفاوت ها برخی از اسباب بازی ها هستند که نه تنها برادر ها با سنین متفاوت بلکه دختر بچه ها نیز آن وسایل بازی را دوست دارند و به عبارتی تمام کودکان از بازی کردن با آن ها لذت می برند. خمیر بازی، انواع توپ ها، انواع لگو ها و همچنین وسایل بازی گروهی و کارتی جزو دسته اسباب بازی های همه پسند قرار می گیرند. شما نمی توانید کودکی را پیدا کنید که از خمیر بازی و له کردن و ساختن اشکال مختلف با خمیر خوشش نیاید و یا یک توپ را روی زمین بیندازید و کودکی نباشد که برای بازی کردن به سمت آن توپ نیاید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند تلاش برای خرید انواع اسباب بازی تلاش برای خرید انواع اسباب بازی با فرزندمان بازی کنیم با فرزندمان بازی کنیم با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()