سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 6 دی 1397 در ساعت 19 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی هایی که کمک به بالا رفتن ضریب هوش کودک می کنند

همیشه پدران و مادران به کودک باهوش خود افتخار می کنند؛ و از اینکه کودکشان تیز بین است و در حل مسایل باهوش است خرسند هستند. تمام کودکان باهوش هستند اما باید از همان دوران کودکی هوش آن ها را فعال کرد. اسباب بازی ها بهترین ابزار برای فعال سازی هوش فرزندتان می باشند. اسباب بازی فکری با به چالش انداختن کودک او را وادار به فکر کردن می کند و این کار برای هوش کودک بسیار مفید است. طراحان، اسباب بازی فکری را طوری طراحی می کنند که هم کودک برای حل کردن آن هم به زحمت بیفتد و هم برایش حل مساله جذاب باشد. در ادامه چند نوع از اسباب بازی هایی که برای افزایش هوش کودک بسیار مفید است را به شما معرفی می کنیم.

اولین اسباب بازی فکری که معرفی می کنیم انواع پازل ها هستند. درست چیدن پازل های مقوایی خود یک موفقیت برای کودک است. کودک برای چیدمان اسباب بازی فکری پازل نیاز به هوش تصویری دارد . این نوع بازی فکری هوش تصویری کودک را تقویت می کند. پازل ها در ابعاد و قطعات بزرگتر را در هر سنی می توان داشت و با آن بازی کرد. همچنین اسباب بازی های جورچین را نیز می توان از دسته بازی های فکری دانست. درضمن جورچین هایی که از جنس فوم ساخته شده اند را می توان با خیال راحت در اختیار کودک قرار داد زیرا این اسباب بازی های فکری هم سبک هستند و هم نرم و انعطاف پذیرند و هیچ خطری برای کودک ندارند. بازی کردن با این اسباب بازی ها می تواند ارتباط چشم و دست کودک را نیز تقویت کند و علاوه بر تقویت هوش برای تقویت مهارت های حرکتی نیز مفید می باشد.

اسباب بازی هایی که کمک به بالا رفتن ضریب هوش کودک می کنند

دومین اسباب بازی که باید از آن نام برد خمیر بازی است. همه کودکان خمیر بازی را دوست دارن زیرا با این اسباب بازی هر ایده ای که در سر دارند را می سازند. کودکان هنگام خمیر بازی هوش حرکتی و جسمی خود را پرورش می دهند. هر چیزی که کودک هنگام بازی با خمیر می سازد حاصل تفکر و به کارگیری سلول های مغزی اوست. البته در بسته بندی این اسباب بازی ابزار های کمکی نیز وجود دارد تا کار کودک را در ساخت و ساز آسانتر کند. ضرافت و دقت کودک هنگام بازی با خمیر و ساخت اشکال مختلف مهارت های حرکتی او را تقویت می کند و تسلط کودک روی انگشتانش بیشتر می شود.

سومین اسباب بازی که بسیار مفید است و نباید آن را فراموش کرد حلقه هوش است. از همانجا که اسم حلقه هوش روی این وسیله بازی می باشد باید متوجه این موضوع شد که خرید این اسباب بازی انتخاب درستی برای تقویت هوش کودک است. همه حلقه های هوش یک ستونعمود شکل دارند که کودک باید هنگام بازی با این اسباب بازی حلقه ها را از بزرگ به کوچک روی ستون به ترتیب بچیند. بهترین وسیله برای آشنایی کودک با اندازه ها و اصول ریاضی حلقه هوش است که در کنار این کودک با مفهوم رنگ ها نیز آشنا می شود. این اسباب بازی کودکان زیر چهار سال را خوب سرگرم می کند.

اسباب بازی هایی که کمک به بالا رفتن ضریب هوش کودک می کنند

چهارمین اسباب بازی فکری، تخته جادویی می باشد. تخته جادویی می تواند کودک را ساعت ها سرگرم کند. برای کودکان از اینکه روی یک صفحه غیر از کاغذ بتوانند نقاشی کنند و با کشید یک دکمه تمام آن نقاشی را در یک لحظه پاک کنند جالب است. اسباب بازی تخته جادویی کاربرد های فراوانی دارد. کودکان در سنین مختلف می توانند با این اسباب بازی نقاشی ها و طراحی های زیادی بکشند و حتی می توانند نوشتن حروف الفبا یا جمع و تفریق های ساده را روی صفحه جادویی این اسباب بازی تمرین کرده و پاک کنند.

و پنجمین اسباب بازی که معرفی آن بسیار ضروری است عروسک های انگشتی می باشند. کودکان نمایش را دوست دارند با خرید عروسک های انگشتی برای کودک خود تئاتر خانگی راه اندازی کنید. نقش تمام شخصیت های این تئاتر را از کتاب داستانی که برای کودک می خوانید انتخاب کنید و نام تک تک عروسک های انگشتی را با در نظر گرفتن علایق کودک انتخاب کنید. فیلم نامه را هم اینگونه بنویسید که عروسک ها تمام کارهای خوب و بدی که کودک در طول روز انجام داده است را بازی کنند. در این تئاتر عروسک هایی که نقش کار های بد را بازی می کنند پشیمان باشند و عروسک هایی که نقش کار های خوب را بازی کرده اند در آخر خوشحال خورسند باشد. این بازی باعث می شود که کودک به کارهایش فکر کند و علاوه بر این جذابیت عروسک ها او را تشویق به خوب بودن می کند.

اسباب بازی هایی که کمک به بالا رفتن ضریب هوش کودک می کنند

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()