سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 29 آبان 1399 در ساعت 17 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تجربه نشان داده است که اسباب بازی های ساختنی و لگو بازی به تقویت هوش کودک کمک می کنند و حل مسائل ریاضی برای این دسته از کودکان ساده تر است. زمانی که کودک قطعات مربعی و مستطیلی لگو را کنار هم می چیند تا یک شکل خلاقانه بسازد همواره در حال تمرین و حل مسائل ریاضی است. لگو یک وسیله بازی بسیار قدیمی است اما هیچگاه لذت بازی کردن با آن قدیمی نمی شود چراکه موضوع بازی آزاد است و هر فردی نسبت به تفکری که در ذهن خود دارد و خلاقیتی که به خرج می دهد یک شکل منحصر به فرد می سازد و نسل ها یکی پس از دیگری با این اسباب بازی ساختنی بازی می کنند و اینگونه به رشد و تکامل می رسند. کودک از زمانی که مهارت تمرکز و تعادل بر روی انگشتان دست خود را کسب می کند می تواند لگو بازی کند، این بازی هیچوقت تکراری نمی شود و همواره برای کودک جذاب است چراکه او همواره می تواند خلق کند و اشکال جدید بسازد. جنس قطعات اسباب بازی لگو پلاستیکی است و این قطعات اشکال مختلفی دارند، این قطعات به راحتی بر روی هم چفت می شوند و به همین راحتی نیز از هم جدا می شوند. این سهولت در وصل کردن و جدا کردن قطعات باعث می شود تا کودک در بازی کلافه نشود تصور کنید اگر قطعات لگو سخت به هم متصل می شدند کودک برای ساخت یک بنا علاوه بر تمرکز بر روی طراحی شکل بنا باید از توان جسمانی خود نیز استفاده می کرد که در نهایت بازی کلافه کننده می شد و یا برعکس اگر قطعات اسباب بازی لگو به راحتی از هم جدا می شدند بنای ساخته شده متزلزل می شد و هر لحظه ممکن بود تا خراب شود. اما سهولت در وصل و جدا کردن مکعب های لگو باعث شده تا کودک بتواند بدون هیچ محدودیتی بی نهایت شکل بسازد و لذت ببرد. البته لگو مدل های بسیار زیادی دارد و تنوع در این اسباب بازی بسیار زیاد است، از زمانی که شخصیت های کارتونی لگویی به بازار آمدند فروش این وسیله بازی نیز چندین برابر شد. تمام کودکان طرفدار شخصیت های کارتونی هستند چراکه با آن ها ارتباط عمیقی برقرار کرده اند بنابراین خرید لگو شخصیت های کارتونی معروف برای کودک می تواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد.

اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند

شما در هر سن و سالی که هستید می توانید لگو بازی کنید و این اسباب بازی محدودیت سنی ندارد، شرکت سازنده لگو برای سنین مختلف ابعاد تعریف کرده است هرچه سن فرد کم تر باشد قطعات لگو بزرگ تر می شوند چراکه قطعات ریز برای کودکان زیر 3 سال خطرناک است، به همین ترتیب هرچه سن بالا تر برود قطعات ریز تر و ساخت و ساز دشوار تر می شود. به عنوان مثال اسباب بازی لگو تکنیک با تعداد قطعات هزارتایی و بیشتر برای بزرگسالان طراحی شده و ساخت قطعات لگو تکنیک در برخی از موارد ماه ها زمان می برد. حتی اگر از روی نقشه هم شروع به ساخت لگو کنید باز هم زمان زیادی نیاز دارید تا لگو تکنیک را تکمیل کنید اما پس از تکمیل آن حتما از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. لگو در دسته بندی اسباب بازی های ساختنی و فکری و آموزشی قرار می گیرد چراکه کودک همه چیز را خود می سازد و برای ساخت هرچیزی باید خوب فکر کند و تمام این رفتار ها در حین بازی باعث  یادگیری نکاتی کلیدی می شود و در نهایت کودک هم از نظر ذهنی و هم جسمی رشد می کند. لگو حتی می تواند در انتخاب شغل آینده کودک تاثیر گذار باشد؛ کودک هرچه بیشتر لگو بازی کند و هرچه بیشتر بسازد و خراب کند ذهن سه بعدی خود را بیشتر تقویت خواهد کرد. این ساختن ها و خراب کردن ها موجب تخلیه فانتزی های ذهن کودک می شود و به مرور باعث می شود تا کودک واقع بین باشد چراکه فانتزی های خود را تخلیه کرده و دیگر می داند که برای حل مسائل و ساخت هرچیزی نباید فانتزی فکر کرد بلکه باید واقع بینانه به سمت حل مسائل حرکت کرد. تحقیقات نشان می دهد که لگو بازی باعث رشد و تقویت هوش کودک می شود و همانطور که می دانید هرچه هوش کودک بالاتر باشد قدرت حل مسائل نیز در او بالا می رود و این موضوع باعث تقویت اعتماد به نفس خواهد شد.

اسباب بازی لگو بسیاری از مهارت های ذهنی و جسمی را در کودک تقویت می کند، مهارت هایی که به رشد هرچه سریع تر او کمک خواهند کرد. هماهنگی عضلات دست کودک و تمرکز بر روی حرکت انگشت های دست حاصل لگو بازی است، کودک هر روز با مکعب های لگویی اشکال گوناگون می سازد و این ساخت و ساز ها به مرور زمان موجب تقویت و هماهنگی عضلات انگشتان دست او خواهد شد. کودک در لگو بازی پشتکار را یاد می گیرد، ساختن و خراب کردن های پی در پی برای رسیدن به هدف مطلوب موجب تقویت پشتکار او خواهد شد. همچنین به دنبال پشت کار صبر او نیز تقویت می شود چراکه باید صبور باشد تا بهترین سازه را بسازد و مورد تشویق شما قرار بگیرد. لگو بازی از فرزند ما یک انسان خلاق می سازد زیرا خلاقیت اولین رکن برای طراحی یک شکل زیبا است، کودک هربار که یک اثر جدید خلق می کند آن اثر مطمئنا حاصل خلاقیت او بوده است. بازی کردن با اسباب بازی لگو به کودک فرصت به تصویر کشیدن رویاهایش را می دهد و او می تواند با خلق آثار فراوان تصورات خود را در قالب یک اثر هنری بیان کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند تلاش برای خرید انواع اسباب بازی تلاش برای خرید انواع اسباب بازی با فرزندمان بازی کنیم با فرزندمان بازی کنیم با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()