سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 1 آذر 1399 در ساعت 15 : 44 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون

برای یک کودک بازی با اسباب بازی بهترین راه برای غرق شدن در یادگیری مهارت های ذهنی و تقویت مهارت ها جسمی و همچنین عمیق شدن در تفکرات و تخیلات است. اما برای اینکه کودک عمیقا غرق تخیلات و تفکرات شود باید وسیله بازی متناسب با سن او انتخاب شود تا ارتباط عمیق کودک با آن وسیله به خوبی برقرار شود. کودک به رویاهای دور و آرزو های خود در بازی دست میابد به روایتی دیگر کودک رویاهای خود را بازی می کند و این مساله برای او لذتبخش است. تخیل یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین مهارت هایی است که کودک در حین بازی از آن استفاده می کند، تقریبا از سن هجده ماهگی حس تخیل در کودک نمود پیدا می کند و از این سن کودک کم کم می تواند چیز هایی را تخیل کند. با خرید اسباب بازی ها و ابزار های کمکی او را یاری کنید تا این حس را در خود تقویت کند چراکه تخیل یکی از مهم ترین پایه های رشد ذهنی اوست. از زمانی که حس تخیل در کودک نمود پیدا می کند نوع بازی های او نیز دست خوش تغییراتی اساسی می شود، مثلا به پرواز درآوردن یک هواپیمای پلاستیکی با دست و اوج دادن به آن برگرفته از حس تخیل کودک است. حس تخیل در ابتدا به همراه تقلید است کودک حرکات و اتفاقاتی را که در روزمره خود مشاهده می کند تقلید می کند و با حس تخیل خود این کار ها را انجام می دهد اما این موضوع تا سن سه تا چهار سالگی طول می کشد. زمانی که سن فرزند ما کمی بالاتر می رود نوآوری را جایگزین تقلید می کند و شخصیت سازی را شروع می کند. او دیگر با اسباب بازی های خود تخیلاتی نوآورانه انجام می دهد و از آن ها شخصیت هایی جدید می سازد.

از یک سنی به بعد دیگر نباید طبق تصورات خود وسیله بازی برای فرزندتان بخرید بلکه انتخاب و خرید اسباب بازی باید متناسب با شرایط کودک انجام پذیرد. در مواقعی جنسیت، سن و سال، شرایط محیطی، سبک زندگی شیوه تربیتی و... نکاتی هستند که پیش از انتخاب و خرید اسباب بازی باید در نظر گرفته شوند. تقویت هوش و پرورش خلاقیت کودک در گرو انتخاب درست وسایل بازی اوست، وسایل بازی ابزار دست کودک هستند و اگر فرزندتان را به حال خود بگذارید دوست دارد تا بیشترین زمان را صرف بازی کردن با آن ها کند. یکی از دلایل مهمی که باید وسایل بازی متناسب با سن کودک باشد توان تسلط کودک بر آن وسیله است به عنوان مثال اگر برای یک کودک 2 ساله ماشین کنترل از راه دور بخرید مطمئنا ماشین یا خاک می خورد یا اینکه زیر دست کودک بیهوده از بین می رود چراکه توان بازی کردن با آن را ندارد و برای کشف آن ممکن است قسمت هایی از ماشین را خراب کند. البته این در خوشبینانه ترین حالت است چراکه در مواقعی ممکن است کودک از صدا و نوع حرکت اسباب بازی بترسد. این موضوع مهم را به یاد داشته باشید که وسیله بازی هرچه ساده تر باشد به همان اندازه قدرت تاثیر گذاری بیشتری نیز دارد، وسایل بازی با تکنولوژی های جدید و در نوع خود پیچیده تخیل را در کودک از بین می برند. اسباب بازی ارزان قیمت یا گران قیمت ملاک خوب بودن یا بد بودن آن نیست، چه بسیارند وسایل بازی گران قیمت که به رشد کودک کمک نمی کنند که هیچ مخرب هم هستند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اهمیت برقراری ارتباط با اسباب بازی در هر سن اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی برگزیده برای سنین گوناگون اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند اسباب بازی لگو و ساختنی ها تا چه میزان در رشد کودک تاثیر گذارند تلاش برای خرید انواع اسباب بازی تلاش برای خرید انواع اسباب بازی با فرزندمان بازی کنیم با فرزندمان بازی کنیم با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید با لوازم دور ریز عروسکی دست ساز و زیبا درست کنید خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید کدام اسباب بازی ها برای کودک مناسب بوده و به روند رشد کمک می کنند خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی های سازنده خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند خرید اسباب بازی هایی که باعث افزایش خلاقیت کودک می شوند تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک تاثیر خرید اسباب بازی مناسب بر زندگی و آینده کودک خرید اسباب بازی بر اساس هوش خرید اسباب بازی بر اساس هوش اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های کودک را چگونه ضدعفونی کنیم اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید اسباب بازی های خطرناکی که هنگام خرید بهتر است به سمت آن ها نروید از اسباب بازی ها کمک بگیریم از اسباب بازی ها کمک بگیریم اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید اسباب بازی ها را با قیمت های نجومی در بازار های مجازی نخرید خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید کدام اسباب بازی ها برای 5 ماهگی کودک مفید است خرید اسباب بازی های قابل شستشو خرید اسباب بازی های قابل شستشو انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انجام بازی گروهی در خانه برای رشد کودک لازم است انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک انتخاب و خرید اسباب بازی به همراه کودک بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید بازی های هیجان انگیز را به همراه کودک با اسباب بازی های او انجام دهید
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()