سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 24 فروردین 1398 در ساعت 17 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بهترین کلاس آموزشی کودکان نوپا خانه است. کودکانی که هنوز برای بیرون از خانه نمی توانند بازی کنند داخل خود خانه تجربیات و مهارت های بسیاری را به همراه اسباب بازی ها و کمک پدر و مادر می توانند کسب کنند. ما در فروشگاه اینترنتی بازی ساز مارکت مقالاتی برای مطالعه بازدید کنندگان در سایت قرار می دهیم تا در کنار خرید اسباب بازی اطلاعاتی در مورد انواع اسباب بازی های مناسب سنین کسب کنند. در ادامه با ما باشید تا اطلاعاتی درمورد بازی و اسباب بازی تقویتی برای هوش کودک بخوانیم.

کودکان نوپا قابلیت این را دارند که به سرعت اطلاعات دریافتی را در ذهن خود بسپارند و خیلی زود هرچیزی را یاد بگیرند. حال اینکه کودک ما چه اطلاعاتی را در ذهن خود ذخیره می کند به خیلی مسایل از جمله خانواده، نوع تربیت و محیط زندگی بستگی دارد. حتی تصاویر و عکس هایی که بر روی دیوار خانه دارید نیز روی کودک نوپا موثر است. به همین دلیل است که عکس ها و استیکر هایی از شخصت های کارتونی برای وصل کردن و چسباندن به دیوار اتاق کودک وجود دارد. اینکه چه تصویری روی دیوار اتاق برای کودک می چسبانید نیز مهم است اما از آن مهم تر توضیحات شما در مورد آن شخص واقعی یا شخصیت کارتونی است. اگر عکس خود کودک یا عکس خودتان و یاعکس خواهر و برادر کودک را روی دیوار اتاقش وصل می کنید در مورد تصویر توضیحاتی به کودک بدهید تا درست تصویر سازی کند و همینطور اگر تصویر یک شخصیت کارتونی را روی دیوار اتاقش چسبانید به او در مورد شخصیت توضیح دهید و کارتون مربوط به آن شخصیت را برایش بگذارید تا ببیند. این اطلاعات به خلاقیت ذهن کودک کمک خواهد کرد. در کنار این کار ها با کودک خود بازی کنید، اسباب بازی های او را بردارید و از او در حین بازی در مورد توضیحاتتان درباره شخصیت کارتونی سوال کنید.

ارتقا هوش کودک با خرید اسباب بازی های مخصوص

اینکه با کودک خود شروع به بازی کردن کنید برای او بسیار ارزشمند است. توپ بازی با کودک از آن دسته بازی هایی است که هیچگاه تکراری و قدیمی نمی شود. توپ جزو اسباب بازی های ضروری برای کودکان است و تا سنین پایین جنسیت مهم نیست. هم دختر بچه ها و هم پسر بچه ها به توپ بازی نیاز دارند زیرا علاوه بر فواید بسیاری که دارد در حفظ تعادل آن ها بسیار موثر است. توپ رنگی هم اسباب بازی دخترانه است و هم اسباب بازی پسرانه. هر دو جنسیت از فواید توپ بازی باید بهره ببرند. با اسباب بازی توپ به همراه کودک بازی های متفاوتی را می توان انجام داد.هر بازی را با این وسیله بازی پر کاربرد توپ بازی می نامیم اما قوانین و مقررات تمام بازی ها با هم فرق دارد. از توپ بازی که بگذریم آوای موسیقی یکی از موثر ترین اتفاقات برای تقویت هوش کودک است. برای کودک باهوشتان اسباب بازی آلات موسیقی تهیه کنید. کودکان علاوه بر سرگرم شدن و لذت بردن از وسیله بازی موزیکال خود از صدایی که توسط دستشان می سازند ذوق زده و خوشحال می شوند. در لیست خرید اسباب بازی برای فرزندتان آلات موسیقی نیز قرار دهید.

خرید اسباب بازی خانه سازی نیز از آن دسته خرید های لازم برای رشد و پیشرفت مهارت های کودک است. بلوک های رنگارنگ خانه سازی مهندس کوچک شما را به فکر ساختن یک سازه مهندسی شده می اندازد. مکعب های اسباب بازی خانه سازی را بیاورید و با کودک خود شروع به بازی کنید و به او در ساخت بناها کمک کنید و هرگاه ساخت و ساز کودک به اتمام رسید او را بابت ساخت سازه تشویق کنید. رنگارنگ بودن مکعب های خانه سازی کودک را در شناخت رنگ ها کمک می کند. بعد از اسباب بازی مکعب های خانه سازی بهتر است درباره نقش نقاشی در پیشرفت کودک بدانیم. نقاشی یعنی احساسات. کودک با تمام احساسات خود شروع به کشیدن نقاشی می کند. تمام خط و خطوتی که توسط کودک روی کاغذ کشیده می شود برگرفته از احوالات درونی اوست. برای فرزندتان رنگ انگشتی مخصوص کودکان را تهیه کنید و با پهن کردن یک زیرانداز بزرگ اجازه دهید با خیال راحت با رنگ انگشتی هم خودش را نقاشی کند و هم یک اثر هنری روی کاغذ خلق کند. نگران نباشید رنگ انگشتی کودکان قابل شستشو است و به راحتی تمیز می شود. پس نسبت به خرید رنگ انگشتی برای کودکتان اقدام کنید.

درست است که خرید اسباب بازی فکری برای کودک نوپا هنوز زود است، اما اسباب بازی های فکری بسیار ساده ای مانند جورچین های 6 یا 9 قطعه ای می تواند برای کودکان نوپا مناسب باشد. دیگر وقتش رسیده است که کودکتان را با اسباب بازی های فکری آشنا کنید و او را به چالش های فکری دعوت کنید. بازی فکری برای رشد فکری کودکان بسیار لازم است و با اینگونه بازی ها سطح هوش کودکان ارتقاع می یابد. در کنار اسباب بازی فکری ، وسایلی برای بازی های کاملا متفات با بازی فکری نیز لازم است. به عنوان مثال بازی با شن و ماسه برای آرامش ذهنی کودک بسیار لازم است. کودک بعد از حل کردن مسائل بیچیده بازی فکری لازم دارد تا بازی هایی انجام دهد تا خستگی ذهنی خود را در کند و با ذهنی آرام اما بدنی خسته به خواب پر از آرامش برود. اسباب بازی کامیون حمل شن و ماسه به همراه بیل و چنگک کوچک او را در شن بازی کمک می کند و درضمن این بازی برای سلامت جسمانی کودک بسیار لازم است و باعث فعالیت بدنی کودک می شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()